Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ikreknél mi az a súly, amivel...

Ikreknél mi az a súly, amivel nem kell bent maradni a babáknak?

Figyelt kérdés
Ha mégis bent kell maradni a babáknak, az Anyuka is bent maradhat?

2019. júl. 17. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ikerpáros anyukával voltan egy szobában. Mindkét baba 2500 gramm körül volt és 3 nap után mehettek haza. Hüvelyi szülés volt.
2019. júl. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 2050 grammtól engedik haza a babákat , ha minden rendben van, nincs semmi betegség, önállóan tudnak enni.

Anyuka végig bent lehet. Amíg intenzíven van a baba, addig is 0-24-ben látogathatja és 2 ajtóval odébb van neki szobája. Ha pedig már stabil a baba állapota, akkor ebben a szobában van a gyerekkel 0-24-ben. Nálunk majdnem 2 kg-val születtek a gyerekek, súly alapján 2 hét múlva jöhettünk volna haza, de súlyos fertőzést kaptak, az egyikük súlyos károsodásokat szenvedett, így másfél hónapot voltunk bent. Szóval ez sok mindentol függ .

2019. júl. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én szültem, ott 2 kg a határ, ezen felul követelmény, hogy anyuka tudja őket önállóan etetni valamint ellátni és legalább 24 órának el kell telnie az utolsó szondas táplálás óta.


Az én fiaimat 1970 és 2200 grammosan engedtek haza, ugyan nem volt meg a két kiló, de mégis engedte a doktornő. 3 hetet voltunk bent. Az első 4 nap a fiúk a picen voltak, utána kerültünk át a koraszülött osztályra, ott a nagyobbik az első perctől velem lehetet, a kisebbiket pár nappal később megengedték eleinte csak nappal ra, utána éjszakára is. A szabályok szerint 1800 gramm alatt inkubatorban kell lenni, de ettől az esetünkben eltelintettek. (Miután mondtam, hogy szetetnem átvinni őket másik kórházba)

2019. júl. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem a súly az elsődleges, hanem az, hogy hogyan adaptálódott a külső környezethet (légzés, táplálkozás). Mi 5 napig voltunk bent, 2250 és 2580 grammal születtek az ikreim 38+4 hétre császárral. Érettek voltak, csak kicsik. Szépen ettek, szoptak, megindult felfelé a súlyuk és hazamehettünk. Nem kellett megvárni a 2,5 kilót a kisebbnél sem, fölösleges lett volna.
2019. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Érdemes olyan kórházat választani ahol van Pic?

Ha olyan kórházba tartozom ahol nincs? Akkor őket átviszik, én meg csak mint látogató mehetek?

Vagy mehetek fogadott orvos nélkül is abba a kórházban ahová nem tartozom kerületileg? Vagy akkor fogadjak ott orvost, ahol van Pic?

2019. júl. 17. 15:19
 6/7 anonim ***** válasza:

3-ás vagyok, nekem javasoltak, hogy pic-es kórházat válasszak. Én ugyanott szültem az ikreket, ahol az elsőt ott volt fogadott orvisom mindkétszer, de más orvos.


Ahol én utánanéztem, ott úgy volt, hogy ha szules előtt kerülsz kórházba olyan kórházba szállítanak, ahol van pic, ha valamiért megszületik a baba, akkor csak öt viszik át, de ha van anyaszallas a pic-es kórházban arra a kórház szabályai szerint jogosult vagy.


Szetintem érdemes pic-es kórházat választani. A legtöbb esetben ha nem korzetes kórház kell orvost fogadni, de ez alól talán az osztályvezető adhat felmentést. Ha belefér anyagilag az orvos fogadás, szetintem ikres szülésnél hasznos, legalábbis nekem jó volt, hogy tudta az orvosom a teljes korelozmenyt. Budapesten a János kórházban szültem.

2019. júl. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp pices kórházat választanék. Szülés előtt is lehet, hogy bent kell lenni, jobb ha van ismerős orvos. Szobatarsam is ikres volt, de eredetileg nem itt akart szülni, hanem pic nélküli kórházban , szegény nagyon elveszett volt, senki se foglalkozott vele igazan, ha kérdése volt, akkor is félig kapott válaszokat stb. Az meg a legrsosszabb variáció, ha szülés után elviszik a babákat, te meg később tudsz utánuk menni. Vagy csak egyik gyereket viszik el, mert ilyen is előfordulhat.
2019. júl. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!