Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyit eszik egy 2,5 hetes...

Mennyit eszik egy 2,5 hetes tápszeres baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos nem tudok szoptatni, mert a babám nem fogadja el a cicimet. Próbáltam bimbó védővel, egy ideig ment a dolog, de már ezzel sem működik. Eddig fejtem, de mára annyira kevés a tejem, hogy értelmetlen a fejés is. 3700 grammal született, de 3370 grammal hoztuk haza három nap után a kórházból, mert későn lövellt be a tejem és a szoptatással is gondok voltak.

Eddig kapott a tej mellé tápszert, most már sajnos csak tápszert kap.

A kislányom elég nagy evő, amikor hazajöttünk a kórházból a 40 ml tápszer nem volt elég, állandóan sírt. A védőnő azt tanácsolta akkor, hogy adjunk annyit, amennyit kíván, ha attól nyugszik meg (akár 70 ml-t). Mi ehhez tartottuk magunkat, így előfordult, hogy a baba megivott akár 100 ml tápszert is vagy akár 120 ml-t egy evésnél (nem mindegyiknél). A következő alkalommal a védőnő azt mondta, hogy ez már sok lesz, ne adjunk neki ennyit.

Ekkor megegyeztünk, hogy megpróbáljuk 100 ml alatt tartani az adagokat. A két hetes korára visszahízta a születési súlyát.

Ez működött is, mert nem egyformákat eszik, van hogy 45 ml-t eszik, utána pedig 100 ml-t, tehát változó (átlagban 700 gramm alatt maradtunk).

Sajnos fáj a hasa kicsit, sokat csikar, emiatt nyugtalanul alszik. Van hogy zöldes a kakija.

A hasfájás miatt lementen a gyerekorvoshoz, ott azt mondta az orvos, hogy túl gyorsan gyarapszik a baba, most 2,5 hetesen 4000 gramm. Azt mondta emiatt fáj a hasa is, adjunk neki kevesebbet, inkább csak 60-70 ml tápszert.

A baj az, hogy a kislányom "nem érzi", hogy sok lenne neki. Egész nap ivott 60-70 ml-t, sikerült is elaltatni, bár folyamatosan keresett a szájával és cuppogott. Aztán éjszaka virrasztottunk. Megivott 70 ml tápszert, aztán mivel egyszerűen nem nyugodott meg, kapott még 30 ml-t (részenként, hátha elég neki kevesebb). Szegénykém nem aludt el, evett volna még, de már nem mertem adni neki többet, inkább adtam egy pici vizet, de nem ért semmit.

Szeretnék egy kis tanácsot kérni tőletek, kinek mennyit evett az ilyen korú babája? Mert mindenki azt mondja, hogy sokat eszik, túl gyorsan gyarapszik, azonban van, hogy ő még enne (és nem a hasa fáj, mert ha kap többet, megnyugszik, elalszik).

Bocsánat a hosszú leírásért, csak a férjemmel már kicsit tanácstalanok vagyunk, mert nem szeretnénk túletetni sem, de rossz nézni, hogy van hogy még enne, ezért nyűglődik, meg nem alszik (és akkor nyilván mi sem :/...).


Köszönöm, ha megosztjátok velünk a tapasztalatokat :)!



#tápszer #túl gyors gyarapodás
2019. okt. 18. 06:39
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Könnyen lehet, hogy nem éhes ennyire, hanem csak a szopási ösztöne nem elégül ki - adj neki cumit, az megnyugtatja és nem eszi túl magát!

A másik ötletem, hogy a tápszert csináld kicsit hígabbra, mert lehet, hogy szomjas és azért akar ennyit inni. (A vizet nem minden baba fogadja el)

2019. okt. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A cumival próbálkozom, mert a szopizás legelején volt, hogy csak úgy szopizott, nyugtatta magát, úgy aludt el. A baj az, hogy abban az esetben, amikor éhesnek tűnik, a cumi felhergeli, hogy nem jön belőle semmi.

A tápszerrel majd akkor próbálkozunk, hátha valóban ez a baj.

Köszönöm a tanácsot :)!

2019. okt. 18. 08:03
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Még egyszer a cumihoz: próbálkozz más tipusúval, mert lehet, hogy a formája vagy a mérete nem tetszik neki.
2019. okt. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Napközben 60 70 ml.. Aztán az éjszakai ébredéseknél ez már kevésnek bizonyúlt. Ugyhogy éjszakára 90 100 ml tápot csináltam neki.
2019. okt. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!