Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Sokat hízott? Hozzátáplálásról...

Sokat hízott? Hozzátáplálásról véleménye?

Figyelt kérdés
2 hónapos státuszon 4840 gramm volt a kislányom. Itthon mértem tegnap,6300 gramm. Jövő héten lesz 3 hónapos.7x 130 ml tápszert kap általában. (3100al született, volt egy komoly bélműtétje, enyhén visszaesett, hazamenetelre visszaszedte a súlyt, ez 2 hét kórházat jelent) Védőnő szerint már elkezdhetem a hozzátáplálást, hiába a most 4 hós határ, hisz amikor mi voltunk kicsik (25 éve), mi is akkor kezdhettük.
2019. nov. 16. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még 1 honapot. Mind2 fiamnál 4 hosan kezdtem.
2019. nov. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen vàrd meg a 6 hònapos kort, előtte nem tesz jòt a hozzàtàplàlas. A védőnőd igazi ártónő.
2019. nov. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. Miért nem tesz jót 6 hó előtt a ht kezdese?
2019. nov. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kis baba, de előfordul. Az én kisfiam is kB így gyarapodott. Most 4 hósan majdnem 8 kg. De ő jóval kevesebbet eszik ennél. Napi 5x120 ml-t.

A hozzátáplálást ráérsz elkezdeni 6 hónaposan. Addig nem kifejezetten ajánlott.

2019. nov. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azèrt nem jò 6 hònapos kor előtt elkezdeni a hozzàtàplàlàst, mert a gyerekek bèlrendszere mèg nem elèg fejlett. Èletüknek ebben a szakaszàban a leggyorsabb a gyarapodàsuk, ezt is elősegìtendő a bèlfal àteresztőképessège meg nagyobb. Àtjut mèg olyan anyag is rajta, amit egy nagyobb gyerek bèlrendszere màr kiszűr. A kivàlasztò szervrendszert, főleg a vesèt megterheli, ès allergiat is okozhat. Ezèrt 6 hònapos kor a minimum a hozzàtàplàlashoz, ès akkor sem kell erőltetni, ha mèg nem kèr.
2019. nov. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!