Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 11-12 hónapos babáitok hànyszo...

11-12 hónapos babáitok hànyszor kapnak mèg tápszert? Mennyit? Mikor kellene lecserélnem tejitalra?

Figyelt kérdés
Kisfiam a napokban lesz 11 hónapos. Milumil Pepti 2-est kap, naponta 2x, összesen 500ml-t. Simán megissza az egészet, de nem sír utána. Viszont jóideje ennyit kap már és elbizonytalanodtam hogy talán kicsit emelnem kellene az adagot.

2020. jan. 5. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
1 éves gyereknek tuti nem adnék már tápszert!
2020. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Emelni szerintem nem kell, egy éves kor után a fél liter tej alapú ital bőven elég, hisz jó esetben egyre többet és változatosabban eszik már.

A fiam 2 éves múlt, napi 4 deci tápszert iszik meg. Az övé 3 éves korig iható, eszemben se volt soha lecserélni, szerintem nem is inná meg a tejitalokat. Tejet is iszik, de azt nem rendszeresen, csak mikor kedve van.

2020. jan. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyesnek, ő már nagyon változatosan eszik. Napi 3 étkezés szilárd alapú, pépek, darabos ételek. Zöldség, gyümölcs, hús vegyesen.

De az esti és reggeli italért még mindig nagyon odavan, nem venném el tőke. Csak sok helyen olvastam hogy váltanak tejitalra. De alapvetően én örülök ha marad.

2020. jan. 5. 20:45
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

A 14 hónapos fiam is reggel és este tápszert kap. Bár mindkettőhöz van már egy kis kiegészítő evés is. A reggelihez kevésbé igényli, de a rendes vacsorát azt viszont abszolút.

Ő is olyan tápszert kap mióta elapadt a tejem, ami 3 éves korig adható. Én sem tervezem lecserélni tejitalra. Persze nyilván ez tőle is függ, mert aztán lehet hogy egyszercsak nem fogadja majd el... Az más lenne.

2020. jan. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lányom most lesz 11 hónapos, csak elalváshoz (nem mindig, csak ha igényli), ha felkel éjszaka, esetleg reggelire kap tápszert. De már egyre kevesebbszer kéri. Én egy éves kora után tervezem lecserélni tejitalra, de persze még a védőnővel is meg akarom beszélni.
2020. jan. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!