Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 1 éves kor után hányszor és...

1 éves kor után hányszor és mennyi tápszert kapott a babátok? Mennyi idős koráig adtátok vagy tervezitek adni a tápszert?

Figyelt kérdés

Van erre valami javaslat? Nekem a védőnő sajnos használhatatlan.

Az én kisfiam kereken egy éves. Ő reggel, este kap még, összesen 500ml-t. A reggelit lassan szeretném elhagyni, s rendes reggelire cserélni. Az estit viszont megtartanám csak nem tudom meddig?



2020. febr. 5. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Nekem azt mondta 500 ml tápszert vagy tejitalt innia kellene. Kb 150-300 milit iszik, de csak akkor ha rámutat a dobozásra különben nem issza meg. Tehát ha ő kéri🤷‍♀️ de más tejalapú táplálékot is adhatsz neki. Sajt, joghurt, túró....
2020. febr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

15 hónapos a kisfiam.

A reggeli tápszerét (300 ml) nem tudom elhagyni még, mert 4-5 óra körül eszi meg az ágyban és még visszaalszik kb. 3 órára.

Az estit szerintem már nemsoká elhagyjuk, mert egyre kevesebbet eszik meg. Tegnap is 50 ml után "eldobta" az üveget.

É n nem jelölök ki időpontot, hogy ekkorra el akarom hagyni. Majd ő tudja, hogy meddig kell neki.

2020. febr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Másfél éves koráig igény szerint kapta, azután 5-600 milit/nap. Kb 2 éves kora óta alussza át az éjszakát, azóta 3-400 mili a napi adagja. Reggel/hajnalban és a 2 alvás előtt. 3 éves koráig támogatott a tápszere, addig valószínű, hogy igényli is majd.

Ezen kívül -értelem szerűen- mindent eszik és mindegyik étkezésnél.

2020. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
A lányom sosem szerette a tápszert, kín szenvedés volt, mire eljutottunk a rendes ételekig. Kb 10 hónapos korától ugyanazt eszi, amit mi, plusz reggeli előtt és vacsi után tápszer/tejital. Most 1 éves, reggel 100 körül, este max 50-et tudunk belenyomni. Eszik sok tejterméket, nem aggódom.
2020. febr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igen, érdekes mert az én védőnőm meg már le akarna beszéni róla.. azért is lepődtem meg. Nekem a kisfiam este 8-tól reggel 6-7-ig alszik, néha tovább. Igazából kb 3 hós kora óta átalussza az éjszakát. (Leszámitva a mászás előtti 1 hónapot).

Tehát ő “ezer éve” nem kel enni. Csak én adom neki reggel és este. Reggel azért mert eleve éhesen kel, éjjel meg mert azzal alszik el. Én úgy látom nemi ez valahogy lelkileg is fontos.(pl csak ugy issza meg ha én adom, olyan mintha szopi lenne neki vagy ilyesmi-annak ellenére hogy tud inni saját maga is). Ezért akarom legalább az estit megtartani. És meg is issza, szinte minden alkalommal a 250-250ml-t.🙄Szóval ő még szereti is. De akkor adom amig igényli és nem agyalok ezen.

Ezen kivül ő is eszik már tejtermékeket, de azért messze nem annyit mint 200-300 ml.

Köszönöm a véleményeket :)

2020. febr. 5. 14:09
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
A lányunk úgy ment oviba, hogy még itta a korának megfelelő tejitalt reggel és este. Kb. 3,5 évesen nem fogadta már el.
2020. febr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Lányom most lesz egyéves. A védőnő azt javasolta, hogy kétéves koráig érdemes adni neki. Most csak éjjel kap, mert sajnos még mindig többször felkel enni. De napközben már nem. De ha nem ébredne fel, akkor csak vacsorára kapna.
2020. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Reni 28 ***** válasza:
78%
Kisfiam másfél évesen hagyta el
2020. febr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
43%

Védőnő azt javasolta, hogy 500ml tejalapú étel/ital legyen egy nap. (ahogy fentebb is írták)

17 hónapos a kislányunk és reggel-este issza (kb 8 hónapos kora óta ugyanígy), kb 250ml-t alkalmanként, de igényli is elalváshoz is és ébredéshez is.

2020. febr. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!