Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tejérzékeny kisbaba, tápszer...

L..Eszter kérdése:

Tejérzékeny kisbaba, tápszer keresés?

Figyelt kérdés
2 hónapos kisbabám. 5 hetesen derült ki hogy tej érzékeny. A milumil pregomin nem vált be, a Humana sl szorulást okoz és nem hizik tőle, a Novallac Allernovát nem hajlandó megenni. Ezeket mind orvos ajánlotta. Amit többen dicsérnek neocate azt nem is említí az orvosom. Van még ami esetleg bevethető? A Milumilnak van sima Laktóz mentes tápszere (nem a pepti és pregomin) azt esetleg próbálta valaki? Vagy a Novallac Allernovába esetleg tegyek egy pici cukrot?

2020. febr. 8. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért nem említi mert azt gyerekorvos nem írhatja ki csak gasztros. Allernovát ette a gyerekem, nekünk mondta a gyerekorvos, hogy mehet kicsi cukor ha nem hajlandó elfogadni, ez szerencsére nem kellett de a védőnő amikor meghallotta azt mondta milyen orvos az ilyen. Lehet érdemes lenne elvinned gasztrora, hogy kiírják a tejmentes tápot.
2020. febr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jah es az lemaradt, hogy a laktózmentes nem ugyan az mint a tejallergia. Mert az csak tejcukrot nem tartalmaz ezek a tápok meg tejfehérjét.
2020. febr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A milumil pregomint nem fogadta el? Vagy más miatt nem jó? Van amúgy a milumilnak sima laktózmentese,de az a tejfehérje érzékenyeknek nem alkalmas.

Én lányom nem itta meg a pregomint,keverve adtam neki 3 hétig,azzal amit előtte ivott. Szép lassan növeltük a tejmenteset,így fogadta el.

Megkérdezhetem nálatok,hogy derült ki az allergia?

2020. febr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2 hetes koráig felesbe volt anyatej és tápszer addig renben volt minden. Emésztés és a bőre is. Amikor már csak a milumil Prosyneo HA tápszert kapta, a széklete zöld habos és nagyon híg lett a bőre pedig hétről hétre kiütésesebb és gyulladt lett tulajdonképpen ekcémás. A Humana sltől szinte napokon belül rendeződött a széklet színe barnás lett de átváltott szorulásba, a bőre is azonnal szebb lett. 3 orvosnál is voltunk és mindnek egyezett a véleménye. Tejmentes táplálás a javaslat, tehát akkor a sima Laktóz mentes tápszer nem elég nekünk?

Valószínűleg megyünk akkor tovább ha nem jön be semmi de ilyen pici babával a legnagyobb influenza szezonba nem örülök hogy ilyen sokat kell orvoshoz menni. Főleg hogy ez már 4. tápszer. Nem tudom mikor lesz meg az igazi.

A pregomin nagyon sok sava lett szinte megfulladt, de azt jóízűen megette, de csak 2x mertem neki adni. Ilyesztő volt ahogy szinte fulldoklott 3-szor is kb egy órán belül.

2020. febr. 8. 11:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Sima laktózmentes biztosan nem elég. Hozzátáplálásnál is nagyon kell figyelned, hiszen a legtöbb felvágott, zsír, és minden is tartalmaz tejfehérjét, leginkább bioboltban tudsz majd vásárolni, de ha sikerül tartani neki, akkor kb 1 éves kora körül kinövi. Ha a Pregomint megette és attól javult is a bőre akkor lehet érdemes lenne annál maradni és savlekötőt íratni. Az én fiamnak alapból írtak ki mellé, bár ő bukós is volt.
2020. febr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom is tejfehérje allergiás és laktóz érzékeny is. Erre egyedül a Humana Sl tápszer a megfelelő, mert a többit amit említettél vagy laktóz, vagy tejfehérje mentes. Olyan,amiben egyik sincs csak a Humana Sl, mivel az szójából készül.

Az én lányomnak is szorulása volt tőle eleinte, de az csak átmeneti. Neki ez bevált, a többi nem.

2020. febr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!