Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Aki vegyesen táplálta a...

Aki vegyesen táplálta a babáját, meddig tudta szoptatni is a babát?

Figyelt kérdés
2020. febr. 16. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
1 hetes korától kezdve pótoltam, 3 hónapos koráig szopott, utána teljesen elapadt, de a végén már a gyerek sem volt hajlandó a szájába venni a cicit, annyira nem volt sikerélménye vele. Sajnos nálunk nagyon nem úgy jött össze szopizás, ahogy akartam, pedig nagyon vártam...
2020. febr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb féléves koráig. De a végén már csak szívtam, mert annyira kevés volt, hogy nem lett volna értelme cicire tenni.
2020. febr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
4 hónaposan már nem fogadta el a cicit
2020. febr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek 3 hónapos korára sikerült csak anyatejesnek lennie (végül másfél évig szopott, magától hagyta el fokozatosan). Mondjuk ő elég kitartó baba volt, úgyhogy elsősorban neki köszönhető, de ami szerintem az áttörést hozta, hogy nem fejtem a semmit, hanem őt raktam vissza minden szoptatás után még 1-2 körre (jobb-bal-jobb-bal-jobb-bal...), így mindig talált valami pár cseppet, ami miatt kicsit küzdött. Aztán ha már nagyon kiveséztük mindkettőt, utána kapott pótlást.
2020. febr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
4 hónaposan a szájpenész vetet véget teljesen a szoptatásnak.
2020. febr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

3 hetesen kezdett tápszert kapni, kb 4 hónapos koráig szopizott, utána még 2 hónapig fejtem, de már egyre kevesebb volt.

Én sem erőlltettem, nem voltam csalódott, nem éreztem úgy hogy bármit is veszített volna a babám.

2020. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekemet 3 hónapos koráig, a végén már csak pár cseppért. Nagyon durván refluxos volt, mellette hipotón. Amit kiszívott nagy nehezen, azt is kicsorgatta vagy kibukta.

Második gyerekemmel nem tudom még, hogy mennyi idő lesz, jelenleg 11 hónapnál tartunk. Többször próbáltuk elhagyni a tápszert, de nem sikerült. Legutóbb 9 hónapos korában, mert csak napi 1-2 adag kellett, de a 10 hónapos mérlegelésre fogyni kezdett, pedig beteg nem volt.

Ez van, viszont nagyon örülök ennek is. Nem stresszelek rajta, nem méregetem.

2020. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos, még szopizik
2020. febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sorban 3 hónapig, 15 hónapig, 33 hónapig. Nyilván a két kisebb nem kapott végig tápszert is, ettek akkor már sok minden mást. A nagy szerintem azért nem akart szopizni tovább, mert nagyon kevés volt a tejem vele, ő pedig nagy baba volt nagy étvággyal, nem akart küzdeni azért a pár kortyért. A kisebbekkel már jobban utánaolvastam a lehetőségeknek, szedtem egy tejtermelés-serkentő kapszulát is, valamennyivel így több volt a tej, de így sem elég. Kezdettől kaptak mindannyian pótlást.
2020. febr. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fél éves koráig.
2020. febr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!