Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ha egy 7 hónapos baba éjszaka...

Ha egy 7 hónapos baba éjszaka meg egyszer max 2x eszik tápszert, tényleg meg marad nála az éjszakai étkezés akar 3 éves koráig?

Figyelt kérdés

A gyermekorvosom szerint inkább vizet vagy teát adjak neki éjszaka, hogy kezdjük le szoktatni az éjszakai étkezésről.

Ez tényleg így van, ha ettem megmarad nála ez a “rossz” szokás?

Meg a másik gond, hogy semmit nem hajlandó napközben meginni, akkor éjszaka ez menni fog?

Ma kaptam ezt az információt, meg nem alkalmaztuk ezt a dolgot, ma ki szeretnénk próbálni.

Vélemények?

Köszönöm előre is.



2020. máj. 4. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen szokott le a fiam az éjszakairól. 2,5 éves most kezd leszokni a hajnali/reggeli tápszerről.

Én egy 7 hónapost biztos nem teáztatnék, főleg nem éjjel. Ha éhes nem ér semmit, mindenképp fel kell kelni hozzá és ő is fel fog, vagyis az átaludt éjszaka gondja se oldódik meg.

2020. máj. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na igen ez az amit én sem értek.

Hisz meg kicsi, ezért kérdeztem rá, hogy olvassak tapasztalatokat. Igaz annak nem örülnek ha 2 évesen még kelni kellene hozzà.

Főleg ha testvért szeretnénk.

2020. máj. 4. 13:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez régi megoldás. Öreg a gyerekorvosotok?

Nyugodtan etesd éjszaka is!

Basszus, még 1 éves sincs... Még kisbaba!


Én lecserélném ezt a gyerekdokit, az biztos..


A lányomat 2 éves korában választottam el. Sokáig evett éjjel is. Eszembe sem jutott, hogy ne adjak neki enni!

2020. máj. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem fiatal, de nem is mondanám öregnek.

Amúgy csak ezért nem cserélném le, mert egyébként nagyon rendes és a Babánknak is nagyon szimpatikus. ☺️

És nem utolsó sorban ért a szákmajához, ha ti egy dologban nem értetek egyet az orvossal egyből leváltod? Ez egy elég érdekes megoldás .

De azért köszi a választ.


Nem mellesleg az én környezetemben kb minden kisbaba végig alszik éves nélkül éjszaka, ezért kérdeztem rá erre a témára, hogy mondom én csinálok e valamit rosszul, de természetesen ha éhes adok neki enni, nem hallgatom egész éjszaka a sírást.

2020. máj. 6. 09:30
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Azért egy Gyerekorvos ,aki állítólag érti a dolgát ilyen hülyeséget mondjon?

Egy 7 hónapos kisbaba még és nyilván éhes, nem egyformák a babák !

Az én kisfiam szépen magától elhagyta 2 éves kora után az esti evest,ahogyan szerintem minden ilyen korú gyermek ! Akkor szokott nagy ritkán kérni max 1x amikor pl 2 napig valamiért nem úgy evett rendesen ...2 éves kora után kezdte át aludni az ejszakát. Barátnőm kisfia 2 hónappal idősebb és még most se mindig alussza át ,de nem eszik ,viszont fel kell mert szomjas ,de vizet iszik ...szóvall adj annak a gyereknek enni amíg éhes !! 2 éves koráig biztosan! Teát soha nem adok ,csak ha beteg!

2020. máj. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem minden kisbaba aludja végig az éjszakát.

Az én lányom 4 éves korától aludja át!


Úgyhogy türelem :)

2020. máj. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 1 éves koráig kapott éjjel cicit, aztán ataludta az éjszakát.
2020. máj. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
11 hónaposan hagyruk el kb az éjjeli evést. Akkor már evett ügyesen tápláló vacsit és tudtam, hogy nem az éhség miatt ébred. Azóta vizzel alszik vissza ha ébred.
2020. máj. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!