Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért erőltetik a szoptatást...

Miért erőltetik a szoptatást ha az anya nem akarja?

Figyelt kérdés
Persze, értem én hogy ez a szent nedű,de ha az anya egyértelműen közli hogy nem, akkor minek erőltetni? Komolyan ez a 21.század,amikor mindenki olyan hiperliberális, szuperelfogadó, meg miegymás, de azt nem lehet megérteni hogy anya nem akar szoptatni. Felháborító.
2020. júl. 18. 15:21
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem vannak anyák, akiknek csak a biztatás és segítség hiányzik.

Te nem tartozol ezek közé, nyilvánvalóan. De ezt előre nem lehet tudni.

Gondolom segíteni akartak, hogy a legjobbat adhasd a gyerekednek, ne valami laborban kutyult tápszermixet, és bár 21. század van, az anyatejnél jobbat még mindig nem találtak ki.

2020. júl. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
78%

Ki erőlteti? Valaki fogja a cicid és a baba szájába nyomja?

Mások véleményével meg nem kell törődni.

2020. júl. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
77%

Külföldön elég megértőek.

Protokollból mindenre feltüntetik, a tápszerre is hogy a szoptatás a legjobb, de mindig megkérdezik mi a terv, hogy akarom etetni. Eleinte szoptatni akartam, abban rögtön elkezdtek segíteni, aztán bizonyos okok miatt elengedtem a szoptatást. Direkt azt írtam hogy elengedtem, nem azt, hogy feladtam.

Nekik is így mondtam. Elfogadta az összes elsőre, mindegyik hozzátette, hogy a mentális egészségem ugyanolyan fontos, megértik.


Így kellene mindenhol.

2020. júl. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
86%
Ki erőlteti? Saját döntése mimdenkinek. Ha akarod csijnalod, ha nem akarod, nem.
2020. júl. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
53%
Mert a legtöbben úgy gondolják, hogy anyának a gyereke az első és nem önmaga.
2020. júl. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem az a felháborító mikor egy anyának nem a babája az első, hanem önmaga, de olyan szinten, hogy gyakorlatilag a legalapvetőbbet vonja meg tőle. Két tápszeres gyerekem volt meg 0 tejem, akkor is így gondolom.
2020. júl. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
37%
Miért ne akarna egy anya szoptatni? Én inkabb csak olyat hallok,hogy nagyon akar de nem tud. Annyira ösztönös ez az egész.Megszülöd és teszed is a melledre. Nekem ez soha eszembe se jutott,hogy ne szoptassam. De most komolyan kérdezem! Mi hátránya van? Csak előnye. Kényelmes,mindig kéznél van,mindig jó a hőmérséklete stb. Ti ismertek olyat aki nem akar szoptatni? Én nem.
2020. júl. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
52%
Én sem akartam sokáig szoptatni. Végül ahogy hazamentünk a korházból kb. már át is állt tápszerre.
2020. júl. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
31%
7es most szült egy ismerősöm 5 napja és már apasztja a tejét mert neki fáj...no comment.
2020. júl. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
80%

Azért, mert a gyereknek egyértelműen az a jobb, az immunrendszerének, a bélflórájának és az egész fejlődésének. A tápszer az egy nagyon jó találmány, ha valamiért nem sikerül, de abszolút nem értek azzal egyet, hogy ez egy érzelmi döntés legyen, igenis forszírozni kell a szoptatást.


Azonban abban egyetértek, hogy sokkal de sokkal empatikusabban kellene a szoptatást "megtagadó" nőket kezelni. Szerintem sok esetben tévhitek és kimondatlan félelmek miatt döntenek így a nők, ha ők segítséget kapnának, jó technikát tanulnának, akkor sokkal kevésbé ódzkodnának tőle. Azzal, hogy szó szerint lefenyítik őket a "bababarát" kórházakban meg átharapják a torkukat, még nem segítettek nekik...


Ugyanez érvényes arra is, hogy ha nagyon nem megy, nagyon problémás heteket, akár hónapokon keresztül, akkor van az a pillanat, amikor el kell engedni és jobb ha van pótlás vagy akár teljes tápszerezés. És ilyen esetben nagyon rossz taktika bűntudatot kelteni egy anyában, mert 1000%, hogy a következőnél meg sem fogja próbálni és nem lesz hajlandó érveket sem meghallgatni az első trauma miatt.

2020. júl. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!