Ne adjak neki éjjel enni?

Figyelt kérdés
6 hónapos lányom borzalmasan rossz evő... Napközben 5ször eszik, de maximum nagyon néha 150 mlt, amúgy az átlag az 100 ml, szóval van h 130, de nem ritkán nem tudok többet leerőltetni neki 80 ml- nél többet. Nem időre etetem, megvárom mindig, amíg szól h éhes. Persze éjjel bepótolja, egyszer minimum, de általában kétszer felkel enni, és olyankor bever 180 ml-t is. Hogy vegyem rá, hogy nappal egyen többet, és ne éjjel akarja bepótolni a nappal nem megevett mennyiséget? Arra gondoltam, hogy éjjel nem adok neki, esetleg teát kap, ha felkel és nem tudom visszaaltatni, hátha akkor napközben kezdene többet enni. Vagy ez nagyon hülyeség? A súlya amúgy rendben van, bár a védőnő szerint hízhatna jobban, de én nem aggódom érte, mert brutálisan mozgékony baba, egész nap ficánkol, folyamatosan jár keze lába, pörög forog, a napokban kezdett kúszni is, szóval nem csodálkozom, hogy nem egy hurkás kisbaba. A születési súlyát is megduplázta most fél éves korára. Tehát a súlyával, fejlődésével nincsen baj, csak azzal, hogy éjjel majdnem többet eszik, mint nappal. Valahogy meg lehet ezt cserélni, valaki volt így a babájával?

2020. júl. 21. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátáplálással hogy álltok? Lehet, hogy megérett rá és másból jobban enne. Az is lehet, hogy a tápszer nem ízlik neki, de mivel éhes így éjszaka pótol. Amíg nappal kevesebbet eszik én adnék neki éjszaka, de persze kipróbálhatod a teát is,hátha.
2020. júl. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A tízórai ki van már váltva, most elkezdem az uzsonnát is. Gyümölcsből sem eszik túl sokat, de tápszert már nem kér közvetlen utána, ebből gondolom, hogy akkor az az étkezés akkor már ki van váltva.
2020. júl. 21. 20:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én semmiképp nem adnék neki teát vagy vizet, ezek egyelőre nem hasznosak számára, csak a helyet foglalják. Ráadásul, ha tényleg éhes, akkor utána nem fog tudni visszaaludni. - legalábbis nekem ez a tapasztalatom.


Felnőttként is, ha éhes vagy, de enni nem tudsz valami miatt, szokták javasolni, hogy kis folyadékot. De ettől maga az éhség nem múlik el, csak kis idővel talán kitolódik, meddig bírod. Ugyanez egy picinél teljesen más.


Az meg, hogy ebben a meleg, nyári időben napközben talán enni nem eszik annyit, azt nem csodálom. Ha a hűvösebb időben (éjjel) pótol, azt meg teljesen megértem. - illetve amint írtad, hogy rendkívül mozgékony gyermek. Napközben "nincs ideje" enni. Ha érted, mire gondolok.


Hidd el, el fog múlni, de 6 hónaposan meg nagyon pici ahhoz, hogy ezt szabályozza. Ha egyébként szépen fejlődik, van is étvágya azért, akkor nagy baj nincs. Talán majd ősszel, ha kicsit hűvösebb lesz napközben, akkor többet képes enni nappal.


(Abban nem tudok tanácsot adni, hogy esetleg szomjoltás céljából napközben hogyan, mert szoptattam, ő azt kapta, ha szomjas volt. Nem tudom, hogy tápszerrel lehet-e hígabbat csinálni, mint pl a vizesebb előtej. - ehhez nem értek, csak egy ötlet)

2020. júl. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tápszeres babáknak kifejezetten javasolják a vizet vagy a teát. Főleg hogy már hozzátáplálni is elkezdtünk, valamit kell innia gyümölcs és zöldség mellé. Hűvösebb időben sem eszik többet, januárban született, azóta féladagokon él. Pont ez lenne a célom, hogy kitoljam az éhségérzetét éjszakáról mondjuk reggelig, hátha akkor napközben többet eszik. Mert most azért eszik éjjel többet, mert napközben nem eszi meg az adagját. Éjjel megeszik egyszer vagy kétszer 180 ml-t, aztán reggelire így örülök, ha lemegy neki 70-80... Meg utána egész nap mintha spórolna az evéssel, mert aztán majd éjjel úgyis bepótolja. Ezért gondoltam megfordítani a dolgot. Most éjjel egyébként csak egyszer kelt fel enni negyed 5kor, és nem csináltam neki 180at, csak 100at, így reggelire fél 8kor lement neki 120 ml. Persze kínozni sem akarom, vagy éheztetni, pont emiatt aggódom, hogy napközben nem eszik eleget, szeretném, ha többet enne. Bár lehet h én aggódom túl a dolgot, mert tényleg szépen fejlődik, kakis, pisis pelusok rendben vannak.
2020. júl. 22. 08:41
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat!
2020. júl. 22. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!