Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Akinek tápszeres a babája,...

Akinek tápszeres a babája, hogyan szoktattátok le róla? Mit adtatok helyette?

Figyelt kérdés
Mindjárt 2 éves a lányom, és még kéri a tápszert lefekvés előtt, meg néha napközben is. Ez már csak egyszerű megszokás nála. Viszont nem tudom mire cseréljem, vagy hogyan hagyjuk el a tápszert. Tejfehérje érzékeny, ezért a tápszer is speciális, és már jó lenne elhagyni. Arra jó az egész hogy elvegye az étvágyát. Ti hogy csináltátok?

2020. nov. 17. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Tejfeherje-erzekenyseg mellett miert akarod leszoktatni rola? Akar 5 eves koraig is kaphatna nyugodtan, legalabb biztosan meglenne a megfelelo tapanyag-bevitel. A novenyi tejekkel sajnos ezt nem lehet potolni. A Sinlac/Sinemil valamennyire tudja, de abbol napi 1 etkezes ajanlott csak, es meg a cukormentes verzioja is cukros... (raadasul sokan erzekenyek a szentjanoskenyer-magra is, amibol van).
2020. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs, latom, hogy azert, hogy jobban egyen. De ha lefekves elott, es neha napkozben kap valamennyit, az nem infokolna, hogy amugy ne egyen. Etelerzekeny gyerekeknel nem ritka, hogy mast nehezebben fogadnak el/kevesebbet esznek belole, fuggetlenul attol, hogy kapnak-e tapszert vagy anyatejet mellette, vagy sem.
2020. nov. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Le fog szokni magától, nem kell erőltetni.

A kisfiam 20 hónapos volt, amikor bedobta sarokba és többé nem kellett neki. Persze még 1-2 este megkínáltuk vele, de már nem kérte.

2020. nov. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És mennyit evett a ti gyereketek ennyi idősen? Én soknak tudom érezni. Naponta 3x étkezik. (Ez se sok) Többet nem is akar. Közte próbálom gyümölccsel, ezzel azzal kínálni, de max csipeget belőle.
2020. nov. 17. 13:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok.

A fiam most 2 éves. Nem eszik többet azóta, hogy elhagyta a tápszert. Ő húst alig eszik. Gyümölcsből csak a banánt, körtét, néha a kivit is. Kész rémálom minden étkezés.

4x eszik egy nap.

2020. nov. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
7 éves korig kérte a tápszert, amíg nem kezdte a sulit ....
2020. nov. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!