Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Cumisüvegből való etetés...

Cumisüvegből való etetés testközelből, ölelés helyettesíti a szoptatást?

Figyelt kérdés

Ha én akár tápszert, akár lefejt anyatejet adok cumisüvegből, attól még meg lesz a kötődés meg ilyenek, amiket a szoptatáshoz társítunk, amúgy?

Szóval ez helyettesíti azt az élményt?


2021. jan. 18. 14:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen meg lesz a kötődés:)
2021. jan. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy meglesz. Jajjj annyira károsak ezek a hülyeségek, amivel szoptatásra akarják kényszeríteni azt, aki nem akar. Aki meg nem tud tiszta depressziós lesz a sok baromság miatt. Ne aggódj. Ugyanúgy fog szeretni a babád, mintha szoptattad volna.
2021. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, simán tudod úgy etetni cumisüvegből is, hogy minden, amúgy a szoptatáshoz kapcsolódó dolgot kiválts vele. Szerencsére nem ezen múlik a kötődés milyensége, nyugi :)
2021. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól fog kötődni a gyerek h csöcsre volt rakva.

A nagyobb lányomat szoptattam. Semmivel sem kötődik jobban mint a kissebbik akit (korababa volt) csak cumisüvegből tápszereztem.

2021. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Basszus szerencsére nem emlékszem arra hogy az anyám berakta a mellét a számba. De hogy fugghetne 10-20 év szocializacioja egy fél éves időszakos táplálási modrol? Nem az ajkak és a bimbó találkozása ami magikusan hat a viselkedést szabályozó agyterületek fejlődésére, hanem összességében a szeretet és a gondoskodas.
2021. jan. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
5 ezért szerintem sokan hálásak vagyunk 🤣 szerintem traumatizálódnék, ha emlékeznék rá.
2021. jan. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Most valószínűleg le leszek pontozva, de én is lefejtem a tejem és cumiból adtam a babámnak, mert nagyon fura volt. Nekem az volt a természetes valamiért, hogy én is pohárból, tányérból, eszközökkel táplálkozom, baba is valamilyen tárgy segítségével egyen, nem egy emberből, közvetlenül. Tudom, a legtöbbeknek ez a fura, meg szerintük én vagyok a hülye, de most mit csináljak.

Szóval attól még imádom a gyermekemet és jó a kapcsolatunk.

2021. jan. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező nem ettől függ.. az én fiam korababa volt, az első két hétben alig láttam, mert csak látogatási időben lehettem vele. Szoptatni alig alig sikerült pár alkalommal. Tápszeres lett nagyon hamar, kb 5 hónapos korától nem is volt hajlandó felém fordulva enni, mert minden más érdekesebb volt mint én. A "szeánsz" részéből ettől a pillanattól kezdve csak annyi maradt meg, hogy gyürkészi a pólóm ujját. Ennyi. 2 éves múlt, és úgy kell lerobbantani rólam. Nagyon anyás, nagyon matrica, nagyon kötődik.

Ne aggódj! De megertelek, az elején én is aggódtam ilyeneken.

2021. jan. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
17%

Természetesen nem helyettesíti.


De ettől függetlenül kötődhet hozzád sokkal jobban az üvegből táplált gyereked, mint máshoz a szoptatott.


Ne agyalj ilyesmin!

2021. jan. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
27%
Na jó, azért hagyjuk már ezt a csöcs a szájba dolgot. Attól, hogy ti nem akartok szoptatni, még nem lesz undorító. Most írjak arról, mennyire jó táptalaja az anyatej a baktériumoknak és milyen sebességgel szaporodnak a lefejt anyatejben? Tényleg nem ettől függ a kötődés, de na, lehet ezt intelligensen is.
2021. jan. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!