Hogyan szoktassam le az éjszakai evésről a 15 hónapos lányomat?

Figyelt kérdés
Még mindig ébred általában 11 körül és csak tejitallal tus visszaaludni de nem iszik sokat, max 120 ml-t. Vízzel nem tud vissza aludni. 10 hónapos kora óta van ez, addig sosem evett éjjel. Tudom mi szoktattuk rá amikor elkezdett 10 hónaposan ébredni és nem tudott visszaaludni, megetettük. Azóta is ébred. Ilyenkor már a kiságyba sem tudom visszatenni mert újra ébred akkor 1 óra múlva.
2021. jan. 25. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Kérdés, hogy tényleg éhes e szomjas e. Mert ha igen, nem javaslom, hogy “leszoktasd”.

Próbálj neki valami jó laktató vacsorát adni. Hanykor fekszik, hogy 11-kor kel? Lehet picit későbbre kene tolni a vacsit.

2021. jan. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
8kor fekszik le. Fél 8-kor vacsizik. Ha főzeléket eszik vagy bármi laktatóbb ételt ugyanúgy felkel. Ezért nem gondolom, hogy az éhség miatt. Szerintem szimplán ezzel tud visszaaludni amikor megébred. Ehhez köti a visszaalvást. Ezért szeretném leszoktatni róla. Van amikor csak 50 ml-t iszik meg és már köpi is ki. Ha vizet adok neki akkor viszont sírás van. Talán ha leszokna az éjjeli evésről és máshogy vissza tudna aludni akkor nem is kelne éjjel és végigaludná újra az éjszakát.
2021. jan. 25. 20:13
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Engem ez nem zavarna, 11-kor fent vagyok még. Az enyém is kért ennyi idősen, de fél 3 körül, az már nem tetszett annyira, de muszáj volt adni, korgott a hasa, nem telik meg este annyira a hasuk, hogy csak reggel kérjenek enni.
2021. jan. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen én is mindig megvárom amíg megébred. Alapvetően nem is lenne ezzel baj ha utána szépen aludna tovább a kiságyban :) Viszont utána már csak mellettem alszik vissza...és ha átrakom a kiságyba 1-2 óra múlva újra megébred. Sajnos a férjem így kiszorul a kanapéra és már nem nagyon szeretnénk ezt játszani :/ Ezért szeretném leszoktatni, hátha akkor nem ébred még és alszik a saját helyén.
2021. jan. 25. 20:36
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha várok fél órát és visszarakom a kiságyba ugye ahogy mondtam 1-2 óra múlva újra megébred és kell neki akkor is a tejital a visszaalváshoz. Próbáltam anélkül, órákig fent voltunk. És nem gondolnám, hogy ha eszik 11kor utána hajnali 1-kor újra éhes lenne. Már nem csecsemő. Csak rossz szokás alakult ki.
2021. jan. 25. 20:39
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
A kisfiamnak is volt ilyen korszaka. Bár ő most lesz egy éves és 4 napja nem csinálja. De szerintem csak beetetes. Tuti nem marad így. 😀 nem tudok okos lenni. Ő mondjuk a helyen kapta a tapszert. Nem vettem ki az ágyból. Úgy se alszik vissza legalább a saját agyaban?
2021. jan. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Én egyre hígabb italt tettem a cumisüvegbe éjszaka. Nagyjából amikor a harmadára csökkentettem a hígságát volt egy olyan alkalom, hogy beleszívott, ellökte az üveget, dühösen sírt pár percet (azt nehéz volt kibírni), aztán elfordult oldalra és már aludt is. Ezt követően mindig csak vizet kínáltam neki, ha megébredt, de talán egyszer volt még olyan, hogy felkelt, és kereste az éjszakai kaját.
2021. jan. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megfordítottuk az ágyat 🙃 ,

a fejtámlát leszedtük, hosszában puffokkal egészítettük ki így lett egy hatalmas 160x200-as ágyunk oldalt még leesésgátló is van a Férjem oldalán :D

Így én váltogatom a helyemet éjszaka és velünk alszik, szopizik. Ha megérik rá hogy átaludja az éjszakát beszoktatom majd a szobájába, így jobban alszunk most.

2021. febr. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!