Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 2 évesen kell még a tápszer?

2 évesen kell még a tápszer?

Figyelt kérdés

A kisfiam 2 éves. Egész nap normális változatos ételeket eszik, de éjszaka még szokott tápszert enni,van mikor hajnali 2-3 körül ébred még hogy kell neki.

Egy ideje teszek bele neki babakakaóport mert csak így issza meg a tápit.

Az lenne a kérdésem hogy sima kakaó elegendő-e már ilyen korban ha éjszaka megéhezne? Vagy még muszály a tápszer?


Volt már olyan hogy csak sima kakaót adtam neki hajnalban,szépen aludt reggelig miután kortyolt belőle,tehát ugy vettem észre hogy jól lakott vele.


Van tippetek ilyen esetekben?


2021. febr. 26. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Ekkorának semmi szüksége tápszerre, se édes kakaóra éjszaka. Szerintem inkább szomjas. Adj neki vizet.
2021. febr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fiam 2 évesen hagyta el az éjjeli tápszert, a hajnalit 2,5 évesen. Kakaózni kb akkor kezdett reggel.

Én a helyedben ha nem issza a sima tápot inkább vizet adnék ha kér.

2021. febr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kell, de nem éjszaka. Kakaót viszont egyáltalán nem kellene innia.
2021. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A lányom tápszert egy éves kora után csak éjjel kapott vagy elalváskor. Nem rég lett kétéves, abbahagytuk. Langyos tejet kap éjjel, ha felébred. De lehet, én is inkább vízzel próbálkozok. Bár szerintem nem fog tetszeni neki. :)
2021. febr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom másfél éves, és egy éves kora után már nem nagyon adtam neki éjjel tápszert. Én ha felébredt vízzel kínáltam, aztán egyszer csak elhagyta az ébredést. Mondjuk én a fogai miatt erőltettem, nagyon próbálok figyelni a fogai épségére. Az hogy adsz neki kakaót éjjel számomra nonszensz.

Most váltottuk le az esti 90 ml tápszert tejitalra, ami után természetesen még fogat mos.

2021. febr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Cukormentes kakaót kap illetve egy nagy üveg tejbe 2 kávéskanálnyit,nem töménytelen cukrot természetesen.

Igazság szerint én sem adnék neki kakaót szívem szerint mert én is nagyon aggódom a fogai miatt,hiába egészséges és mossuk is de elromolhat.. de sajnos a vizet nem fogadja el ha ébred. Próbáltam hogy adtam ugyanolyan cumisüvegből vizet de amint beleivott sírt mert víz vol :/

Sajnos babateát nem iszik,nem szereti. Próbálkoztam felvizezett cukormentes ivólével de az sem tetszett neki,ritkán issza meg napközben is.

Ha más nem sima tejjel megpróbálom hátha elfogadja.


A tápszert a védőnő erőlteti de én ugy gondolom már 2 éves gyermeknek nem kell,vele azért nem beszélek erről mert csak azt mondja hogy tápszer,tápszer,tápszer.


Köszi mindenkinek aki válaszolt.

2021. febr. 27. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!