Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A szoptatos anyukak miert...

A szoptatos anyukak miert nezik le azt aki tapszert ad a gyermekenek?

Figyelt kérdés
Muszaly ki irjam magambol, en nagyon sok szemelytöl megkaptam direkt vagy celozgatas formajaban, hogy nen voltam eleg kitarto es a folyekony aranyat megvontam a gyermekemtöl. Felnött koraban beteges lesz es beszed hibas a cumis üveg miatt, hordhatom logopedushoz. En pszihesen nagyon rosz allapotba kerültem szüles utan, semmi de semmi segitseg nelkük külföldön, meg nyugtatott az a tudat, hogy tudom mennyit eszik a baba es ha sir nem az ehsegtöl sir. Lehet nem volt a legjobb döntes de 5 nap szoptatas utan ki voltam keszülve, tejem nem akart lenni sehogy sem, a baba csak sirt es sirt az ehsegtöl, nagyon be sargult.
2021. márc. 5. 21:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

Azt tetted amit jónak gondoltál. Mindig lesznek megosztó témák természetes szülés vs. császár. Szoptatás vs tápszer. Új babaholmi vs. használt.


Sok terhet akarnak még majd rád pakolni, de ezeket meg kell tanulni elengedni.

Örüljünk hogy a picur egészséges, minden nehézséged ellenére szeretetben nő fel, és gondoskodsz a legjobb tudásod szerint róla.

2021. márc. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Azért nézik le, mert azt hiszik, aki tápszert ad a gyerekének, az azért teszi, mert lusta szoptatni, félti a melleit stb. Mivel az ilyen nőknek van tejük és tudnak szoptatni, el sem tudják képzelni, milyen az, amikor az ember mindent megtesz azért, hogy legyen teje, s már-már depressziós lesz, mert mindenki azt szajkózza, hogy az anyatej a minden, s anélkül beteg lesz a gyerek.
2021. márc. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatom a babámat, tökéletesen hidegen hagy, hogy más mit csinál. Eleve a szoptatásnál/nem szoptatásnál nagyobb magánügy nem nagyon van, nem gondolnám, hogy bárkinek is bármi joga van belepofázni a másik dolgába.
2021. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Én 8honapos koráig szoptattam a kislányomat. Tolem mindig kérdezte mindenki hogy anyatejes baba? De én sosem kérdeztem senkitől, mert egy, nem érdekelt, ketto, úgy is minden anya azt teszi, amit a legjobbnak gondol a gyermekének!

Kórházba is ahol szültem annyira eroltettek minden anyának a szoptatást, ott kinlodtak meg sírtak hogy nincs tejuk és a babajuk is nagyon sírt, alig voltak hajlandóak egy kis cukros vizet adni szegény babáknak.

Kérdező ne foglalkozz vele, tudom nehéz így tenni de engedd el. Nyilvan azt fogod tenni, amit a gyerkőcnek a legjobb. :)

2021. márc. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden szoptatòs anyuka nèzi le azt, aki tàpszert ad a babàjànak. Èn sem. A te eseted tipikusan az, mikor nem kap elèg tàmogatast, szakszerű segìtsèget az anya. Nem a te hibàd, a ,,rendszer" működik rosszul. Bunkòsàg avval rèmisztgetni az amùgy is bajban levő anyàt, hogy beteg lesz tőle a gyereke. Statisztikailag egèszsègesebbek az anyatejjel tàplàlt gyerekek, de ez nem azt jelenti, hogy az összes tàpszert kapò baba beteges! Sőt, van amelyik egèszsegesebb az anyatejet kapònàl. Sokat szàmìt hànyadik gyerek, meg a genetika is.
2021. márc. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%

Én, akiket ismerek (jól, személyesen), azok mind kényelemből adtak tápszert úgy, hogy kb dőlt a tejük. Pl. én az ilyen anyát nem tartom sokra.


De magánügy az én véleményem is.


Ha te 5 nap után feladtad, de a picur boldog, akkor neked meg neki jó így.

Szerény véleményem szerint a 6 hetet kivárhattad volna, de ez van. Ezen már nem tudsz változtatni.


A legtöbb tápszerező anyuka az a baj, hogy nem a baba érdekeit helyezi előtérbe, hanem a saját kényelmét.


Nem mind, de a legtöbb.


Kb ilyenek miatt.


De ahogy én nem általánosítottam, te se tedd!!!


Nem minden szoptató anya nézi le a tápszerezőket.

Én pl azon a véleményen vagyok, hogy nem tesz meg mindent a gyermekéért az, aki KÉNYELEMBŐL ad tápszert. A tejét meg kétségbeesetten apasztja el, nehogy a gyerek 1ml-t is szopjon.

2021. márc. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

Az én gyerekem tápszeres és senki nem mondta, hogy, ez gond lenne, de ha valaki mondta volna azt el is küldtem volna a p..ba.

Semmi baja nem lesz a tápszertől és a cumisüvegtöl sem.

2021. márc. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem az a lényeg, hogy ne éhezzen a baba. Marhára mindegy, hogy anyatejet adsz neki vagy tápszert. Írom ezt úgy, hogy 9 hónapja szoptatok. Az első 3 hetünk egyébként olyan volt, hogy majdnem feladtam. Ha nem támogat a férjem, akkor nem is érdekel tovább és tápszerhez nyúlok.

Viszont egyetértek a 6-os válaszolóval. Én is rengeteg anyát ismerek, akik azért adnak tápszert a kicsinek, mert az a kényelmesebb nekik. Főleg vacsorára, hogy a baba végigaludja az éjszakát. Hát kinek a pap, kinek a papné.

Szóval sz.rd le. A lényeg az egészség és a boldogság. A többi már csak részletkérdés. 😊

2021. márc. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

Én is szoptatok, de nem nézem le azt aki tápszerez. Van sok olyan anyuka a közelemben akiről van egyfajta véleményem, de nem a tápszer miatt.

Az egyik azért nem szoptatott hogy cigizhessen. A másik azért adott inkább tápszert, hogy elmehessen a gyerek mellől. Egy azért mert nehogy már egyfeszt cicin legyen a gyerek. 3 óránként 20 perc. Nem elég? Adta a tápszert. 2 hónap után megunta és már csak tápszert adott.

Szóval mind tudott volna szoptatni, csak a saját kényelmük fontosabb volt.

Van viszont olyan ismerősöm akinek 7 hósan a gyerek utasította el az anyatejet. 🤷 Szóval én amondó vagyok, hogy sosem tudhatja az ember miért alakult így. Nem nézek le senkit. De aki nagy hangon veri magát, hogy ő biztos nem mert akkor pl nincs cigi, na azt inkább hagyjuk.

2021. márc. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Derjaderja ***** válasza:
77%

Szerintem még ha kényelemből is utasítja el valaki, az is teljesen érthető.

Én mondjuk azért szoktam neheztelni, amikor a tápszeresek jönnek azzal, hogy a szoptatás milyen könnyű, "csak" merre kell tenni stb.

Hát nagyon nem könnyű, testileg-lelkileg iszonyú megterhelő. Az elején ha valaki rossz tanácsokat kap és gyakorlatlan, nagyon könnyen elszáll a dolog. Sajnos sokakkal szerintem ez törtènik, és amikor belecsúsznak ebbe a 2 óránként fejni plusz szoptatni plusz pótolni, mérni a babát napi 600x, akkor azt egyszerűen nem lehet ép ésszel kibírni. Barátunknál ez volt. Ilyenkor az a logikus döntés, hogy inkább legyen tápszer és tudja élvezni az anyuka és a baba az első hónapokat. Ez nem kényelmi kérdés, hanem nagyon fontos, a babának szüksêge van kiegyensúlyozott anyára.

Nálad nem tudom, mi történt, megfelelő segítség mellett talán másként alakul. De nem fog ezen múlni semmi.

De javaslom, hogy ne hagyj mindenkit beleszólni és megingatni magad, mert még nagyon sok ilyen téma lesz. Főleg ha egyedül vagytok külföldön, messziről ne "távpampogjanak" már. Találj ki pár semleges mondatot, amivel lerázod őket és magadba ne engedd be a kétségeket, bár tudom, nagyon nehéz.

A kisbabád melegben, jóllakottan, szeretetben él. Sajnos már ennyitől a legszerencsésebb 10 százalékába tartozik a gyerekeknek, és ő ösztönösen érzi, hogy jó helyre került, a cumisüveget meg pont úgy megszokja, megszereti, mint más a cicit.

2021. márc. 6. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!