Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszeres és anyatejes a...

Tápszeres és anyatejes a babám.A tápszertől fáj a hasa? Sokat tekereg,nyög és erőlködik és pár napja éjszaka vigasztalhatatlanúl sír.

Figyelt kérdés

Két kérdésem lenne. Hátha volt valaki hasonló helyzetben és van ezzel kapcsolatban tapasztalata.


2 hónapos babám anyatejes és tápszeres is az utóbbi időben. Minden nap általában az utolsó étkezés este 9 óra körül tápszer(Milumil Prosyneo HA), napközben csak anyatejet kap, ritkán kapott tápszert. Pár napja az etetés után fél-háromnegyed óra múlva nagyon sír. Szélcsőhöz kellett nyúlni kaki és sok levegő is kijött. Viszont ettől sem nyugszik meg, vigasztalhatatlanúl sír, csak cumival lehet megnyugtatni,de egy idő után kiköpi és kezdődik elölről a sírás. 2-3 óra múlva magától megnyugszik és elalszik.

🔹Az egyik kérdésem,hogy...nem tudom eldönteni,hogy most a tápszer a ludas vagy simán hasfájós? (Mert napközben mikor párszor kapott nem produkált ilyen sírást kajcsi után.)



Egyébként napközben is rengeteget erőlködik,tekereg és nyög. Főleg minden alvás előtt,ez miatt nagyon nehezen alszik el.Széklete normális, viszont a puki nehezen jön, szerintem nagyon fel lehet fújodva. Ez miatt már próbáltuk az Espumisant,Infacolt,Biogai(amit jelenleg is kap) és Mecsek tea. Eddig talán a Mecsek teától volt egy kicsit jobb.

Mivel 80 százalékban anyatejes arra gondoltam,hogy nehezen emészti a tejcukrot és ez okoz neki puffadást.

15-20 percig próbáljuk minden étkezés után büfizetni 2 büfi szokott lenni, de több nem.

🔹A másik kérdésem,hogy mitől tekereg sűrűn napközben és elalvás előtt főleg?



2021. dec. 20. 22:36
 1/4 A kérdező kommentje:

Gondoltam megpróbálni a Lactase Comfortot cseppet, elmétileg ezzel könnyebben megemésztik az anyatejben lévő tejcukrot.

Valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2021. dec. 20. 22:37
 2/4 anonim ***** válasza:
Te mit eszel, iszol?
2021. dec. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Simán az is lehet, hogy nem jó az alvási rutinotok.
2021. dec. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én babamnak az anyatejtol fájt a hasa sokáig 🤷

Tejcukor az anyatejben is van.

Lehet még kellene probalnotok egy új fele tápszert.

De vannak olyan babák akik ha fáradtak akkor "hisztiznek" és emiatt még nehezebben alszanak el.

Szóval végig kell zongorázni mi a jó kombináció, és mire mindent kipróbálsz már nem lesznek alvasproblemak mert oviba megy a gyerek :D

2021. dec. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!