Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Túletetem a tápszeres babám?

Túletetem a tápszeres babám?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 3hós kisfiam 2 hónapja tápszeres. Jó étvágyú volt már kicsinek is, szépen fejlődött. Viszont egy ideje nagyon megnőtt az adagja (nem a fejlődési ugrás miatt, mert kb 1honapja van ez)

Szóval, ha megáll 130-150ml-nel már tapsolok örömömben,mert az ebéd és vacsora időben képes 190-210ml lehúzni. Nagyon soknak találom, ráadásul pont nagyobb alvás előtt, mert pihi, büfi,poci simi ide vagy oda, nyöszörög álmában, ráadásul 2körül ebédel, fel hét-hétig meg se éhezik. 6700g, 63cm és elég husis.

Én ezt túletetesnek gondolom, mit tehetek ellene?

Úgy szívja az üveget, mint aki egy hete nem evett,nem vehetem csak úgy el erőszakkal. Ha kevesebbet készítek, szívja az üres üveget, a kezét, a rongyot, az ujjamat, mindent.

Vizet nem fogadja el, próbáltam azt is etetés előtt kicsivel, hátha akkor kevesebbet kér. Baba gyümölcslevet ajanlottak két etetés között, de ahhoz még túl pici, nem?

Közelebb hoztam időben az előző étkezés időpontját,vagy próbáltam kicsit ott többet adni (140korul megall) de ugyanúgy megeszi az ebéd adagját.

Megegyszer mondom, itt nem az a probléma, hogy én daginak látom,vagy hasonlítgatom más babához hanem látom rajta, hogy később kellemetlen neki is a teli pocak és félek a szervezetét tönkre teszi.

Van valakinek egy bevállt módszere?



2022. jan. 13. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
A gyerekorvosnak mi a velemenye? Én adnám neki az eloirt adagot, aztán meg vizet.
2022. jan. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Ha éhes, akkor adj neki enni, NEM ETETED TÚL!
2022. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Napokban voltunk védőnőnél, orvosnál, nem véleményezték negatívan, hogy mekkora ez a gyerek. Pár hete mondta a védőnő, hogy egyszerre nagy ez az adag, adjak kevesebbet, annyit mint a többi etkezesnel. Csak ez nem olyan egyszerű.
2022. jan. 13. 16:00
 4/9 anonim ***** válasza:
15%
Na és ha több vízzel higitanad? Akkor mennyiségre több lenne, kalóriában viszont ugyanannyi
2022. jan. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Jól értem, hogy csak napi 2 alkalom van, amikor ilyen sokat eszik? Mennyit eszik összesen egy nap? De én igazából nem értem a problémádat, nem 8-10 kiló a gyerek.
2022. jan. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Jaj, tudja az a gyerek, mennyire èhes, bìzz benne. Mindenkinek eltèrő az ètvàgya. Te sem minden etkezesre ugyan annyit eszel.
2022. jan. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

850-900ml összesen, napi 5x.osszesegeben ez normális, csak rossz az elosztás.

Amúgy nem izgatna, mert úgy vagyok vele, hogy a baba tudja mennyit, hogyan stb., de a délutáni alvásnal sokszor nyöszörög, "morog" (ezt nem tudom másképp kifejezni),nyugtalan. Minden problémát kizartunk a vedonovel. Rossz napirend, szoba hőmérséklet, ruha, ágynemű, fények stb. szerinte egyértelműen az emésztés zavarja. Bár nem volt hasfajós,kap biogaiat cseréltünk tápszert, mert érzékeny volt rá, figyelek a büfire, tornaztatom éves előtt.

A higítás jó ötletnek tűnik.

2022. jan. 13. 16:52
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

A higításnak akkor lenne ESETLEG értelme, ha a baba túl kövér lenne, és kalóriát kellene csökkenteni.


De így a higítás NEM jó ötlet, mert akkor éhezni fog a baba, a mennyiséget akkor is megeszi, söt adott esetben még többet kérne, mivel nem lakna jól!

De gondolj bele, te minden étkezésre pontosan ugyanannyi mennyiséget eszel? Ugye, hogy nem! A baba is van, amikor éhesebb és van amikor kevésbé, attól semmi baja sem lesz, ha annyit eszik, amennyire szüksége van. Ha most egyszerre túl sok lenne neki, akkor a fölösleget kibukná! Rövid idön belüle meg fogja szokni ezt a mennyiséget, semmi esetre se akarj kevesebbet vagy vizesebb tápszert adni, mert AZ tényleg árhat neki, úgy éhezne!

2022. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
éhezni fog :D
2022. jan. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!