Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Pepti Pronutrától reflux?...

Pepti Pronutrától reflux? Tejfehérje allergia lehet ez? Elmúlt hasfájás helyette bukás.

Figyelt kérdés

A kislányom 3 hónapos, csak tápszeres. Komfort 1-et evett hosszú ideig. 1 hónapos kora óta rettentően puffadt és fájt a hasa. Már minden cseppet próbáltunk,torna,tea stb de semmi nem segített.(más tünet nem volt) Anno én tejfehérje érzékeny voltam, ezért arra gondoltam egy szombati napon persze,hogy megpróbálom a Pepti Pronutra tápszert és "huss" elmúlt a hasfájás a babámnak.


Viszont mióta a Peptit kapja hatalmas nagy bukások jöttek a hasfájás helyett. A Komfort 1 tápszertől is bukott,de nem ennyire. 3 óránként eszik és a 3 órási evés előtt is meg mindig jön belőle. Mindent próbáltam a bukás ellen vagy hogy kevesebb legyen, akkor is ki jött és sokszor utána keservesen sírni kezdett,ami az előző tápszernél nem fordult elő. Ettől a tápszertől refluxos a babám? Védőnőnek említettem,aki azt mondta,hogy nem jól zár az izom és azért bukik,majd idővel megerősödik... De én ebben nem tudok belenyugodni,hisz eddig is bukott a lányom,mint írtam,de nem ilyen mennyiséget és nem esett rosszul neki.


Volt egy ilyen kérdésem már itt, amiben azt írtam hogy zöldes/bűzős és fehér darabkák vannak a kislányom székletébe.(ez ma történt késő délután) Ez is a tápszer? Mi lehet a gond? Szombat óta minden nap volt széklete,de nem volt ehhez hasonló.


Természetesen az orvosunk tud róla, szombati nap kezdte el kapni a Peptit és hétfőn az áldását kértem rá. De én úgy veszem észre ez a tápszer se lesz jó és hétfőn megint fel kell hívjam... Már annyira de annyira szégyenlem magam és kellemetlen. Egyik ezért nem jó a másik azért...Komfort 1-től se nappalunk se éjszakánk nem volt, Peptitől meg folyamatos és nagy mennyiségű bukás, ami még neki is kellemetlen volt és iszonyat bűzös/zöldes, fehér darabkás széklet.Most akkor mi a megoldás?! Valaki hasonló helyzetben volt már?

Kérlek Titeket bántó kommenteket ne, így is már teljesen el vagyok keseredve. Bármit megtennék,hogy jobb legyen.



2022. jan. 21. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Fiam is ezt eszi, hasonlóan darabkás a széklete néha. Az orvos és a gasztroenterológus is azt mondta, hogy többet eszik a baba a kelleténél, és ilyenkor lesz megemésztetlen tápszer a székletében. Nála pl növekedési ugrásnál volt elég sok darabka a székletben, mert akkor sokkal többet evett. A zöld szín tápszeres babáknál teljesen normális. Viszont adj időt a tápszernek, nem jó sűrűn váltogatni, legalább 1-2 hétig ezt egye, hogy átálljon rá. Legalábbis nekem ezt mondta a gyerekorvos. A refluxhoz nem tudok hozzászólni, mert a fiam nem bukós.
2022. jan. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lányomnál is ugyanez volt, rettenet sokat bukott a peptitől. Az után csökkent a bukások száma, hogy elkezdtem a hozzátáplálást és szilárdabbakat is evett. Nekünk azt javasolta a doki, emeljük meg a kiságy egyik felét, hogy magasabban legyen a feje.. felesleges volt.. ahogy át tudott fordulni a hasáról a hátára meg vissza, sose ott volt a kiságyba, ahova leraktam..
2022. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!