Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 4 hónapos tápszeres baba nem...

4 hónapos tápszeres baba nem akar enni?

Figyelt kérdés

Most 4 hónapos babám nem hajlandó enni,ahogy a szájához ér a cumisüveg ordít, el fordítja a fejét. 4-5 óra is eltelik, de akkor sem fogadja el. Teljesen el vagyok már keseredve.


Sajnos 3 hónapos korától ezt csinálja. Voltunk ezzel orvosnál többször, váltottunk tápszert is orvosi javaslatra, de így se fogadja el.Vizelettenyésztésen is voltunk: negatív lett. Kipróbáltam mindenféle praktikák, amit az orvos és védőnő javasolt, a tápszerbe tettem egy kicsi kanál bébiételt, de így se kell neki. Cumifej váltással is próbálkoztunk, másik fajta cumisüveggel is, de semmi eredményt nem hozott. Hozzátáplálást is elkezdtük (orvosi javaslatra).


De a pici továbbra is nagyon aluszékony és elutasító. Kezdetektől fogva gyanakodom vashiányra vagy vérszegénységre, amit említettem az orvosnak és a védőnőnek is, de azt mondták, hogy az nem lehet, mert a tápszerbe van elég vastartalom és ilyen pici babát nem szívesen küldenek vérvételre, ha az nem indokolt.


A védőnő említette a fogzást is, az okozhat ennyire drasztikus elutasítást?!


Nem tudom, mitévő legyek. Volt valakinek ilyen tapasztalata? Érdemes keresnem egy másik gyermekorvost?


Csütörtökön teszek még egy próbát a gyermekorvosunknál és elmondom, hogy nem javul az helyzet.


De addig aki volt ilyen helyzetben, annak szívesen elolvasnám a véleményét.



2022. márc. 8. 19:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk szokott ilyen lenni fogzás miatt, de az elutasítás kB 1-2 étkezésre korlátozódik. Tehát pár óra múlva már elfogadja.

Nálatok valami más lesz a gond. 4 hósan màr el lehet kezdeni a hozzátáplálást, de beletelik jó pár hétbe mire olyan mennyiséget eszik, amivel jól is lakik.

Lansinoh cumifejet próbáltátok? Sokan arra esküsznek. Illetve lehet a folyás gyorsasága sem jó.

2022. márc. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen, megvettem a Lansinoh cumisüveget is és az L cumifejet is. De nem szívta. Most a MAM cumisüvegeit használjuk. A cumifejet is próbáltam 2 cseppesről lecserélni, de a 3 cseppes nagyon gyors neki, folyamatosan köhögött tőle és folyt mellé.
2022. márc. 8. 21:04
 3/20 anonim ***** válasza:
23%
Én felkeresnék egy szoptatási tanácsadót. Nekem ez szopási sztrájknak tűnik elsőre. A tanácsadó nemcsak anyatejes babák esetében tud segíteni.
2022. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Én is fogzásra tippelek. Esetleg ha bekened az ínyét és úgy próbálod meg?
2022. márc. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Próbáltam már azt is, hogy bekenem az ínyét étkezésnek előtt Dologellel, de sajnos ez módszer sem vált be.Ismerősök akik már tapasztaltabbak a babázás terén, azt mondták, hogy a fogzás alatt megcsappant a babájuk étvágya, de sose voltak elutasítóak, attól függetlenül ettek. Csak volt, hogy kevesebbet. Ezért is vagyok bizonytalan.

A védőnőt kértem, hogy jöjjön ki egy étkezést megnézni, hátha valamit rosszul csinálok, a baba 3 hónapos kora óta mondja, hogy jön, ha lesz ideje, de azóta nem volt még nálunk. Mostanáig eljutottunk arra a szintre, hogy félálomban próbálok beletuszkolni egy kicsit, hogy ne száradjon ki,(kb. 30 ml) de van, hogy nem szívja. Hajnalban pedig üvöltve kel, mert annyira éhes, akkor hajlandó csak enni, habzsolva.

Ha a doktornő végképp nem segít, akkor lehet egy próbát megér a szoptatási tanácsadó,úgy is már mindent próbáltam, de eddig sikertelenül.

2022. márc. 8. 22:47
 6/20 anonim ***** válasza:
Próbáltad esetleg a szokásosnál hidegebben adni? Nálunk az elutasítás szintén 4 hónaposan kezdődött. 4-5 keserves nap után végső elkeseredésemben kipróbáltam, hogy a babavizet issza-e. És itta. Az szobahőmersekletű volt. Ekkor jött a szikra, hogy talán a tápszert ha hidegebbre hagyom, akkor elfogadja. És valóban így volt. Azóta nincs gond. Pedig előtte sem kapta túl melegen. Most szinte hideg. Védőnőt kérdeztem, azt mondta nem gond, valószínűleg fogzás miatt nem akarja a meleget.
2022. márc. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ó, ezt az ötletet még nem próbáltam. A mai nap folyamán ki is próbálom, nagyon remélem, hogy elfogadja és nem fogja visszabukni. Pedig én is mindig nagyon langyosra csináltam eddig neki.
2022. márc. 9. 09:58
 8/20 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér, remélem beválik. Majd írj, hogy bevált-e.
2022. márc. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vált be. :( Ma voltam vele a gyermekorvosnál, kaptunk beutalót a laborba. De csak jövőhét utánra kaptunk időpontot, addig továbbra is megy ez a huza-vona az evéssel.
2022. márc. 9. 14:36
 10/20 anonim ***** válasza:
Sajnálom, remélem tudnak majd segíteni.
2022. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!