Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszeres babánál hasfájás és...

Tápszeres babánál hasfájás és székrekedés ellen valami tuti tipp?

Figyelt kérdés
Az esélytelenek nyugalmával írok már ide is. 4 hetes tápszeres babám nagyon hasfájós és nehezen kakil. Szinte egész nap erőlködik, alig alszik emiatt, alvás közben is nyögdécsel és tekeri magát. Nagyon rossz nézni a szenvedését és persze így aludni sem nagyon tud egyikőnk sem. Próbáltunk már mindent kB. Szélcső nem segít semmit, kamilla teát ajánlotta a védőnő, talán először még volt is miatta kaki, de utána már mintha még jobban szenvedett volna tőle így azt abbahagytuk. Vízzel kínálom nap közben szintén a védőnő tanácsára de az sem segít. Váltottunk 3 napja Milumil Komfort tápszerre, ami direkt hasfájásra és székrekedésre van, de eddig az sem hozott javulást. Amikor már nagyon kivan és semmi nem segít akkor egy fél glicerines kúp ki szokta hozni a kakit utána kicsit megkönnyebbül, de nyilván nem mehet ez így hogy csak kúppal van kaki. Tornáztatás, masszázs nap közben megy neki folyamatosan. Mit lehetne tenni, hogy segítsek szegénykémen? Ez nem mehet így még hetekig, hónapokig...ez nem állapot. Nagyon sajnálom szegényt és szörnyű hogy nem tudok segíteni...

2022. ápr. 17. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
BioGaia esetleg? Egy próbát megér, hátha enyhít a kisbabád hasfájósságán.
2022. ápr. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja igen, pár nap használattól még nem szabad csodát várni. Annál azért hosszabb idő kell, hogy kifejtse a hatását.

1 voltam

2022. ápr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Beba Sensiduo is jó hasfájásra és székrekedésre, ebben több a magnézium, hígabb székletet csinál. Esetleg, ha nem válik be ez a tápszer, megpróbálhatjátok azt is.

Probiotikus cseppeket adsz neki? Ilyen a biogaia, bonolact baby, protexin restore baby (por), vannak laktáz enzimet tartalmazó cseppek, pl coli comfort, puffadásra pedig espumisan, infacol stb.. én flamborin cseppet is adtam (2-3 cseppet egyszer), amikor olyan brutálisan sírt, az tényleg segített.

2022. ápr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen a biogaia és infacol is megy neki...sajnos ezek sem javítanak túlságosan a helyzeten. Bár mikor abbahagytuk az infacolt talán még rosszabb volt. Még pár napot várunk aztán lehet akkor kipróbálunk egy újabb tápszert.
2022. ápr. 17. 18:53
 5/6 A kérdező kommentje:
Sokan mondják, hogy ezt át kell vészelni aztán majd 3-4 hónapos korban elmúlik...dehát tényleg nem tudom milyen hatással van a szervezetére ez hogy alig alszik és ha alszik is akkor is nagyon nyugtalanul...
2022. ápr. 17. 18:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Végülis mi segített? Mikor javult a helyzet? Ugyanebben a helyzetben vagyok.
febr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!