Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Milyen pozícióban etetitek a...

Milyen pozícióban etetitek a 6 hónapos babátokat, mikor cumisüvegből kapja a tápszert?

Figyelt kérdés

A 6 hónapos kisfiam mostanában folyamatosan fel szeretne ülni evés közben, mikor kézben van tartva. De ha felültetem ölbe és megtámasztom magamon, akkor meg nem eszik, abbahagyja. Folyamatosan kínlódunk mostanában. A babakocsiban elfogadja, de akkor folyamatosan ugrál, matat, tornázik.


Ti hogyan oldottátok meg? Ti hogy csináljátok?



2022. máj. 6. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Szintén 6 hónapos kicsi lány, kézben már nem eszik. Ágyon fekve, játszószőnyegen, pihenőszékben, babakocsiban eszik. Éjjelente még egyszer kel enni, akkor kézben is jó neki.
2022. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Fekve, ülve, mostanában néha úgy, hogy a babakarámba kapaszkodva áll. Ez náluk egy fejlődési dolog, most kezd rájönni, hogy az evésnek nem feltétlen kell fekve megtörténnie. Lehet, hogy az elején még nehéz, de rövid időn belül össze fogja majd kapcsolni a dolgokat. Esetleg megpróbálhatod azt, hogy veszel tanuló cumisüveget, tudod, olyat, aminek van két kis füle, amit meg tud fogni. Ha ráérez, akkor könnyebben meg fogja tudni találni, hogyan is kényelmes neki enni, illetve így talán te is jobban látod majd, hogyan szeretné a szájába venni a cumit evéskor.
2022. máj. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Akkor fekve is adhatom neki? Nem fog félrenyelni? Milyen fajta cumisüveget használsz a pici lányodnál? :)


Bocsi, hogy ennyit kérdezek, de mostanában tényleg kínlódunk.

2022. máj. 6. 21:37
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, igen mostanában szemezgettem ezekkel a tanuló poharakkal. Rendelni is fogok egyet, hátha abból szívesebben elfogyasztaná a tápszert. Csak nem tudom, hogy ennek lesz-e valamilyen hátránya majd a beszédfejlődésében. Elvileg a "szopizás" (legyen az üvegből vagy sem) segíti az arc-, nyelvizmok fejlődését. Talán ezért is vagyok így ekbizonytalanodva.
2022. máj. 6. 21:41
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
1-es vagyok, nem nyel félre, szépen eszik. Philips Avent-et használunk a kettes szilikon cumival. Pár hete vettem rá tanuló fület, hogy tudja ő is fogni, de egyébként ha nincs rajta a fül, akkor magát az üveget fogja két kézzel.
2022. máj. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

2-es vagyok, erre gondoltam, nem tanulópohárra:


[link]

2022. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

"Elvileg a "szopizás" (legyen az üvegből vagy sem) segíti az arc-, nyelvizmok fejlődését."


Ez sajnos nem igaz, csak a valódi szopizás fejleszti, az üveges táplálás pont gátolja, mivel az üvegből evés minimális izommunkát kíván meg. Főleg, hogy egyre nagyobb lyukú cumin kapja, ami szintén csak könnyíti a dolgot.

Első gyerekünk tápszeres volt, pont a szájizmai renyhesége (hipotónia) miatt kellett feladni a szoptatást, mert sehogy se bírta kinyerni, üvegből viszont ment.

Ami szoptatás hiánya esetén valóban segít a beszédfejlődésnél (hipotónia miatt gond volt vele) az a szívószál (etetésterápián és a logopédus is javasolta). Illetve a nyitott pohárból ivás (ez se ment a szájizmaival), és a játszócumi mellőzése

2022. máj. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

A 7-es minden szava igaz. Lehet dacból lepontozni, de attól még tény marad.

Normotón izomzatú gyereknél nem hátráltatja a beszédfejlődést, de az izomzat erősítéséhez a cumisüveges táplálás semmilyen formában nem járul hozzá. Minél előbb elhagyni célszerű.

Nyilván nem 6 hónaposnál, de célszerű 6 hónaposnál is már a tápszer kivételével az összes folyadékot pohárból kínálni. Nem csőrösből és mindenféle varázsitatóból, mert azok nem jobbak, hanem sima vastagperemű kávéspohárból. Mert az elhúzódó cumisüvegezés viszont káros.

(Logopédus anyuka)

2022. máj. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Pihenőszékben!
2022. máj. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, senkit se pontoztam le. Számomra nagyon hasznosak amiket írtatok.


Játszócumit nem használunk és éjszakára sem. Pici kora óta elutasította a cumizást. Sajnos a kisfiam hamarabb született és majdnem 2 hónapig sárga volt, szopizni nem igazán tudott. Egyfolytában aludt volna, így muszáj volt a cumisüveg, ahhoz hogy megfelelően fejlődjön.


Fekve és az etetőszékben nem fogadja el a cumisüveget, az utóbbiban várja a pépes ételt, de a pihenőszékben és a babakocsiban igen. Igaz folyamatosan matat, gondolom szokatlan még neki, de majd belejövünk.

2022. máj. 8. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!