Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Éjszakai végigalvás miatt...

Éjszakai végigalvás miatt kieső étkezés? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

5 hónapos kisfiam egy hete végig alussza az éjszakákat. Eddig egyszer felébredt enni.

Nappal ötször eszik, az éjszakai volt a hatodik, ráadásul akkor nagy adagot evett meg.

Ez az étkezés azóta kiesik neki, és a nappaliakkal se pótolja, nem kér többet.

Ez nem gond? Nem fog emiatt lassulni a gyarapodása?



2022. máj. 21. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi teendő, örülj hogy végig alussza az éjszakát.
2022. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Ha éhes lenne nem hagyna aludni, jelezné, ebben biztos lehetsz.

Lehet, hogy most egy lassabb növekedési szakasz következik, nem kell aggódnod szerintem.

2022. máj. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát en összetenném a 2 kezem, ha végigaludna az éjszakát. Nem még ilyeneken aggodni.


Ha éhes, úgyis kelni fog.



(Egy 8 hónapos anyukája, aki 1 éjszaka alatt vagy 6x kel)

2022. máj. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Minden tisztelet a tiétek!

Tényleg mindenfajta rosszindulat nélkül kérdezem, de hogyan lehet ezt kibírni?

Az én fiam eleinte háromszor, majd kétszer kelt, 3-4 hónapos korában már csak egyszer, mostanra pedig egyszer sem (bár ma éjjel megint felkelt egyszer).

De az elején, amikor többször felvolt, én másnap mint a zombi. Képtelen voltam bármit is érdemben csinálni. Azt mondtam, hogyha ez így marad, azt nem tudom, meddig bírom.

2022. máj. 22. 09:45
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Sokkal, sokkal, sokkal többet kibírsz, mint amit gondolnál!

Ezt elhiheted nekem. :)

#2-es, aki egy háromgyerekes anyuka, akinek a legnagyobbikja, aki rettenetesen rosszul alvó hasfájós kisfiú volt, most 21 éves egyetemista.

2022. máj. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Én sem tudom hogyan lehet bírni a folyamatos éjszakázást.

Nekem 1x kel a 3,5 hós babám, most volt egy hét amikor 2x (talán növekedési ugrás volt) és már abba kipurcanttam.

Ha akartam volna második gyereket, akkor se lenne, mert nem vállalnék be ennél több kelést éjjel.

Tápszeres az enyém is, de eleinte szoptattam éjjel, hát élmény volt 4x 5x ébredni.

Ma a férjem aludt a babával, de reggel 8kor felkeltett, mert kiszámolta h 8 órát aludtam. Egész délelőtt dühöngtem 😁😬

Nem embernek való az éjszakázás, főleg h napközben se lehet aludni (fél-1 órát talán, de 3-4 órákat nem lehet).

Egyébként az ébren tartás létező kínzási módszer.

2022. máj. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

6

Csak nehogy koppanj, ha beüt a 4 hós alvasregresszió.

Az első 4 hónapban én is jókat aludtam.

Aztán azóta katasztrófa...

Vagy egy szimpla fogzás

2022. máj. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7, Nem törvényszerű az alvási visszaesés, nálunk se volt eddig semmi gond, sőt, fokozatosan javult. Egy foga már van a gyereknek, de akkor sem vettem észre semmi romlást, se a nappali, se az éjszakai alvàsában. Nappal volt esetleg picit nyűgösebb, de az semmiség a nemalváshoz képest.
2022. máj. 22. 17:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát jelentem még élek🤣 a kisfiam mióta megvan(most töltötte a 3 évet) soha nem aludt végig egy éjszakát sem.Mai napig 2x-3x kel este. 1,5 hónap múlva jön a kistesó,bíztam benne hátha addig csak egy estém lenne amit végig alszom,de nem úgy néz ki a dolog.
2022. máj. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7 tudom, csak ezt már nem írtam hozzá a kommenthez :D

Kemény lehet ha 2 gyereknél is egyszerre vagy épp felváltva üt be valami. Egy gyerekkel még túl lehet élni egy időszakos borulást, de kettővel 😵 nincs az az isten :D

2022. máj. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!