Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Vízköves volt a vízforraló....

Vízköves volt a vízforraló. Ebben csinaltam tápszert 5 napos újszülött babámnak. Baja lehet tőle? Többi lent.

Figyelt kérdés
Párommal bepánikoltunk, vitatkoztunk, hogy nagyon kevés a tejem. A korházban is szóltak van enyhe sárgulás etessem ki ne száradjon és még a súlya is csak 2400g. A kislány csak ordít és sír nekünk meg a szívünk szakad meg érte. Ma estére már éppenhogy 10ml kijött 2óra fejés után 2 ciciből. Párom azonnal ment tápszerért és a kapkodásban elővettem a vízforralót amit 1éve nem használtam, kimostam mosogatóval többször átmostam forróvízzel és máris csináltam neki a kaját. 30ml víz került a cumisüvegbe. Párom szólt, hogy reméli jól felfprraltam előtte mert vízköves volt. Zavaromba aztmondtam igen, de nem így volt, csak annyira h meleg legyen neki. Lehet tőle valami baja? Szóljak orvosnak vagy mit csináljak? Vagy esetleg ha túl reagálom egy kicsit azon sem lepődnék meg. Remélem segítő választ és megértést kapok. Köszönöm

2022. júl. 25. 22:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
nem valószínű, hogy baja lesz. máskor inkább vegyetek babavizet és mikrózzátok meg azt, majd bele a tápszert.
2022. júl. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 hungarikum_202 válasza:
29%
Nem valószínű, érdemes lehet figyelni a gyerek egészségi állapotát.
2022. júl. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Csap víz volt?

Mert a vízkő nem gond, de a Csap vízet forraljuk egy darabig.

2022. júl. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Túlreagálod! Minden vízforraló vízköves valamennyire, hacsak nem új. A vízkővet nyilván nem tudja meginni, de ha táblákban állna benne észrevetted volna.
2022. júl. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
a csapvizben lehet bakterium, ami miatt forralod a vizet... A vizkotol nem lesz baja, de amugy sem, nem kell ennyire tulreagalni, legkozelebb forrald fel.
2022. júl. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem a vízkővel van a legnagyobb baj, hanem ilyen picinek még nem szabad forralatlanul csapvizet adni. Valószínűleg nem lesz semmi amúgy, de ezentúl mindig forrald fel előtte.
2022. júl. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Nem lesz semmi baja, figyelgesd de 99% hogy minden ok. Nem kérdezted, de miért fejsz, miért nem szoptatsz? Fejni én sem tudtam. Nem akarok okoskodni, ha nem akarsz véletlenül sem baj, csak segítő szándékból kérdezem.
2022. júl. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%
A vìzkőtől semmi baja nem lesz. Mìg az egyik melledből fejtèl addig a màsikon a baba volt? Mert az ùgy nem lesz produktìv, hogy a gyerek nincs mellen. Az èrtehtő, hogy kis sùlyù baba mellett fejsz is, de mìg van ereje szopni, addig annak kène az elsőnek lennie.
2022. júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%
Többet szopiznak ki mint amit le tudsz fejni. Ha úgy méred h lefejed csak h lásd mennyit6enne, ez így nem jó, mert a fejt kevesebb mint a szívott tej. Nem hatékony a fejés.
2022. júl. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Az ég adta világon nem lesz semmi baja. Sem a csapvíztől, sem a vízkőtől..
2022. júl. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!