Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Háziorvos ki tudja írni emelt...

Háziorvos ki tudja írni emelt támogatással a Milumil pregomint vagy a peptit?

Figyelt kérdés
2022. nov. 19. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Barátnőm 2019-ben szült, nekik még ki lehetett, kisfiam 2022-ben született, nálunk már nem. Egyik gyereknek sincs tartós betegsége, allergiája, stb.
2022. nov. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk a peptit nem írta ki arra hivatkozva, hogy ahhoz komoly gastroenterológiai kivizsgálásra lenne szükség és csak feleslegesen stresszelné vele a babát, mivel mire meg lenne az eredmény és a szakvélemény, addigra kbki is növi azt, az érzékenységet, ami miatt kellene neki a pepti. Mivel mástól fájt a hasa, így mi inkább kifizettük a pepti teljes összegét.


De amúgy lehet, hogy ez orvos függő is. Hallottam olyat kismamás csoportban, hogy felírta az orvos kérdezés nélkül.

2022. nov. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 2020ban született és, ha jól emlékszem akkor a háziorvos 50%-os támogatassal írta fel a Peptit. Aztán amikor eljutottunk a gasztróshoz ő mondta, hogy a háziorvos fel tudja írni 90%-os támogatással 1 éves koráig. Mondtam, hogy nem így írta fel, csak 50et adott. Csodálkozott a doktornő és inkább adott javaslatot ami alapján a háziorvos tuti 90el írja fel. Most voltunk kontrollon és közben megszületett a kistesó. Másik doktornő volt (helyetessítette a miénket), kérdeztem, hogy ha esetleg kell tápszer a kicsinek akkor vele hogy legyen. Mondta, hogy alapból Peptivel/Pregominnal kezdjük ne szivassuk mással mert nála is fennál az érzékenység esélye (nagyon terhelt a család minden ágon, kb mindenki tej-glutén érzékeny) és, hogy a háziorvos majd felírja nekünk 90 %-os támogatással 1 éves koráig javaslat nélkül. Mondtam, hogy nálunk nem írta fel. A helyettes dokinő is nézett egyet, hogy pedig fel kellene írnia....de mindegy, ha kell tartósan tápszer menjünk el hozzájuk és majd adnak javaslatot.

Egyebként meg az volt a "komoly gasztroenterológiai kivizsgalás" amire a javaslatot kaptuk, hogy elmondtam, hogy a babának fáj a hasa más tapszetől és kiüteses lett, meg ugye kb mindenki érzekeny a családban. Nem volt, se vérvetel, se egyéb maceralás. Simán megadta a javaslatot...

2022. nov. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aprilisi a gyerekem és csak a támogatást kapta na nem mintha megitta volna úgysem volt vészesen drága. De nekem is azt mondta hogy emeltre csak akkor lehet ha van róla papír hogy tényleg allergiás. De nálunk is kinőtte.
2022. nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!