Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tejital leszoktatása, de hogyan?

Tejital leszoktatása, de hogyan?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 èves múlt nemrèg, vacsora után, fürdès után begurìt 210-240 ml tejitalt-Milumil 4. Az apja ès már èn is nehezen bìrjuk az utòbbi időszakot, mivel úgy èrezzük visszafelè fejlődünk. Kèpes átaludni az èjjelt tej, vìz nèlkül, tudjuk, hisz már 1,5 èves kora òta megtörtènt jòpárszor. Viszont most minden áldott èjjel, hajnali 3-5 òra közt követeli a tejet. Vìz nem jò, èhesnek gondoljuk. Az utolsò 2 foga jön leghátul, vagyis már át is törtek vègre egy ponton, láthatò a foga. Előtte alig evett, csipegetett, ami okès is, hisz fogzott, most jòl eszik. A sok tej miatt állandò èjszakai átöltöztetès kell, mert kipisil. Vettünk drága Libero bugyipelust, abbòl is, DM ből ritkábban. Minden 2.èjjel át kell öltöztessem szinte + hajnalban tejet kèszìteni. Mit csináljak már vele?? Amúgy jò evő, volt már olyan is, hogy bevacsizott bősègesen, mègis kèrte a tejitalt 5-kor. Mièrt lehet ez? Teljesen rászokott a hajnali tejitalra. Ha nem kapja meg, ordìt. Megiszik 210ml-t simán. Ha szomjas lenne vizet elfogadná, gondolom, előtte elfogadta. A fèrjemmel úgy gondoljuk már nagy ehhez. Kakaòt nem akarok adni neki lefekvès előtt, mert mindenki ezt tanácsolta, inkább maradtam a tejitalnál. Minket a hajnali tej ès a sok pisi idegel már ki. Mit gondoltok mit csináljak? Adjunk bolti tejet? Na de a Milumil mègiscsak jobb neki, nem? Hagyjam ordìtani? Kìnáljam vìzzel? Ha nem akar rendesen vacsizni ok, kap tejet, de mièrt nem bìrja ki reggel 7-fèl 8-ig vele? Nem èrtem :( Segìtsetek!
2023. jan. 11. 14:00
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Ja ès ami a meglepőbb, hogy a tejitalt nem is kèrte abszolút. Azt mondta dìz kell(vìz). Hát ez most meglepett :D Mindenki válaszát köszönöm. Èn is ezen az állasponton vagyok, hogy hiába 2 èves, de ha 1x èhes nekem hajnali 5 kor, nem fogom èhesen hagyni. Most hogy kint vannak a fogak, remèlem normalizálòdik ès működni fog a kèsőbbi vacsoráztatás.
2023. jan. 11. 20:55
 12/25 A kérdező kommentje:
Kedves kommentelők. Sajnos nem jött be a tejbegrìz sem. Hajnali 4-kor felült, hogy anya, tej kell! Mondtam, hogy èdesem, se anya, se apa nem iszik èjszaka tejet, csak reggel eszünk, vacsoráztál is. Ekkor mèrges lett, mondtam, hogy igyon vizet, ivott 2x is, vissza is dőlt, azt hittem bealszik, de csak dobálta magát, rugdosta a leesèsgatlòt. Mondtam, hogy alvás van, de ki volt pattanva a szeme, forgolòdott csak, ivott újra vizet. Ezt 45 percig bìrtam, rákèrdeztem, hogy te komolyan èhes vagy? Azt mondta jò (nála ez az igen). Benyomott 210 ml tejitalt, majd elaludtunk fèl 8-ig. Hát úgy látszik a bősèges 8 òrás vacsora sem elèg. Feladom. Majd elhagyja, mint már tette ezelőtt is...
2023. jan. 12. 12:00
 13/25 anonim ***** válasza:
25%

Kerdezo, de miert adtal neki vegul ?

Nem veszed eszre, hogy te rontod el az egeszet ?

Igy nem lehet gyereket nevelni, kesobb nagy bajban lesztek.


A kerdest is rosszul tetted fel ! "Komolyan ehes vagy ?" persze egy gyerek azt mondja igen! Nem igy kell kerdezni. Ezt probald : miert nem alszol, mi a baj ? Erre NEM fogja azt mondani, hogy ehes, foleg mert a tejital csak folyadek. Vagy te mondod, ehes vagy, akkor gyerek reggelizunk.


Te rontod el, csak nem veszed eszre.

2023. jan. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
40%

A tejbegriz meg gyors felszivodasu etel, teliraktad gondolom cukorral ami nagyon nem kellene estere, a griz meg csak ures szenhidrat. Ettol persze, hogy ehes lesz.

Ha zabbol csinalod pl magvakkal, aszalt gyumolccsel, az mindjart mas lenne.

2023. jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy kostanában BÁRMIT eszik estère, hajnalban felkel. Èrtitek? Ha bevág sajtos melegszenyát, zabkását, akkor is. Egyèbkènt nen csesztem tele cukorral....Fahèjjal ès vajjal, barnacukorral ette. De banánnal is szoktam èdesìteni. 13-as: azèrt adtam, mert úgy gondolom nem csak találgat, hanem valòban èhes, kell a pocakjába vagy mitudommèn, de 50 perc alatt nem tudott visszaaludni, pedig pròbált, pròbaltam èn is, de ìg, nem megy, ha összevissza mocorog. Onnan gondolom, hogy ez nem szìnjátèk, mert abszolút nem sìrt, hisztizett, a "parancsszòra" visszafeküdt, ivott vizet is, de csak fetrengett, nem találta a helyèt, de csöndben volt ezentúl. Itt is van aki szerint ez okè, majd elhagyja (már 1x elhagyta magátòl, s semmit sem csináltunk maskèpp ...most a legutolsò fogak bújása òta van ez), szerinted meg ez gáz. Most akkor hogy legyek okos? Ès ha èhes, èheztessem a gyerekem vagy hajnali 5-kor keljek fel, merr ha nem adok, nem bìr aludni? Te ezt csinálnád? Nem kell belemenni a nevelèsbe, nincsenek ráhagyva a dolgok, de látod, hogy itt sem egyet ìr mindenki, a cicizèssel is ez a helyzet, van aki szerint ilyen korban gáz, van aki szerint nem ès majd elhagyja...
2023. jan. 12. 15:11
 16/25 A kérdező kommentje:
Kèrdeztem azt is, hogy mièrt nem alszol, az èhes szòt mèg nem mondja, csak azt, hogy tej kell. Ìgy nem lehet gyereket nevelni..kicsit ezt túlgondolod, nem gondolod? Nem is ismersz bennünket ès egy kiragadott story miatt már jön az ìtèlkezès :D De elárulon, hogy ezen a tejital dolgon kìvül semmi problèmánk nincs a mindennapokkal :)
2023. jan. 12. 15:17
 17/25 A kérdező kommentje:
Most is szèpen ebèdelt, rizst, husit, párolt brokkolit, desszertnek kapott málnát, imádjaa...szèp adagokat eszik pár napja, szòval abszolút sem tudom mi lehet a baja hajnalban. Megèrtenèm, hogyha a nappali nem evèst pròbálná pòtolni, de már eszik napközben is normálisan.
2023. jan. 12. 15:23
 18/25 anonim ***** válasza:
40%
"Egyèbkènt nem csesztem tele cukorral....Fahèjjal ès vajjal, barnacukorral "
2023. jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Mazipa ***** válasza:
60%

Szia, a tejitalt igazabol mar teljesen ellehet hagyni. En tejet sem adnek mar ejszakara, Mert rontja a fogakat. Nalunk a kisfiunk ket eves koraban mar csak vizet kapott. Mi ugy csinaltuk, hogy a viz lassan atvaltotta a tejet. Tehat mondjuk egy het alatt atallsz. Elso nap csak mondjuk az 1/5 lesz Viz, masodik nap ketto, harmadik nap mar feel Viz feel tej, es igy tovabb.igy eszrevetlenul atszokik es megszokja ejszakara is a viz izet.

Esetleg meg az is segithet, hogy ne cumisuvegbol add neki majd mar a vizet,hanem poharbol.

2023. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Istenem, de fenn tudsz akadni egy kis barnacukron, nem egy tonnát taktam bele, csak egy kicsit :D Èn sem natúran eszem, hanem èdesìtem kicsit, de te edd mentesen, magvakkal vagy bio mandulatejjel vagy tudom is èn mivel, ha neked ìzlik :) Legfőkèpp olyanok válaszát várnám, akik gyermeke hasonlò tejital mániás volt, talán ők tudnának èrdemben is hozzászòlni, köszöönöm :)
2023. jan. 12. 16:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!