Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tejital leszoktatása, de hogyan?

Tejital leszoktatása, de hogyan?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 èves múlt nemrèg, vacsora után, fürdès után begurìt 210-240 ml tejitalt-Milumil 4. Az apja ès már èn is nehezen bìrjuk az utòbbi időszakot, mivel úgy èrezzük visszafelè fejlődünk. Kèpes átaludni az èjjelt tej, vìz nèlkül, tudjuk, hisz már 1,5 èves kora òta megtörtènt jòpárszor. Viszont most minden áldott èjjel, hajnali 3-5 òra közt követeli a tejet. Vìz nem jò, èhesnek gondoljuk. Az utolsò 2 foga jön leghátul, vagyis már át is törtek vègre egy ponton, láthatò a foga. Előtte alig evett, csipegetett, ami okès is, hisz fogzott, most jòl eszik. A sok tej miatt állandò èjszakai átöltöztetès kell, mert kipisil. Vettünk drága Libero bugyipelust, abbòl is, DM ből ritkábban. Minden 2.èjjel át kell öltöztessem szinte + hajnalban tejet kèszìteni. Mit csináljak már vele?? Amúgy jò evő, volt már olyan is, hogy bevacsizott bősègesen, mègis kèrte a tejitalt 5-kor. Mièrt lehet ez? Teljesen rászokott a hajnali tejitalra. Ha nem kapja meg, ordìt. Megiszik 210ml-t simán. Ha szomjas lenne vizet elfogadná, gondolom, előtte elfogadta. A fèrjemmel úgy gondoljuk már nagy ehhez. Kakaòt nem akarok adni neki lefekvès előtt, mert mindenki ezt tanácsolta, inkább maradtam a tejitalnál. Minket a hajnali tej ès a sok pisi idegel már ki. Mit gondoltok mit csináljak? Adjunk bolti tejet? Na de a Milumil mègiscsak jobb neki, nem? Hagyjam ordìtani? Kìnáljam vìzzel? Ha nem akar rendesen vacsizni ok, kap tejet, de mièrt nem bìrja ki reggel 7-fèl 8-ig vele? Nem èrtem :( Segìtsetek!
2023. jan. 11. 14:00
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
19-nek: hálásan köszönöm. Akkor nálatok ez jött be? Ezt már a fèrjem is emlìtette 1x, hogy nem e lehetne az arányokkal jatszani ès a vègèn már kvázi a tejital vìz lesz :D Ezt ki fogjuk pròbálni :)
2023. jan. 12. 16:40
 22/25 Mazipa ***** válasza:

Igen, nalunk szinte mindenki igy csinalja. Amikor a tejitalrol alltunk at tehentejre, akkor is ez a modszer, csak kb harom nap alatt megvolt, Mert az ize nem sokban kulonbozik. ☺️

Sok sikert kivanok!

Majd it'd meg, mi lett. ☺️

2023. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Bejelentkezem! Nem kèrt a kisfiam tejet hosszú hetek után, hurrá! :) Kapott pulykavirslit, kenyeret, sajtot, uborká fèl 8-kor, majdnem megevett mindent, majd a szokásos 210 ml tejitalát kapta lefekvès előtt, amit hìgabbra kevertem. Meglátjuk :)
2023. jan. 13. 08:03
 24/25 A kérdező kommentje:
22:köszönöm :) Nekem megissza a tehèntejet, de nem igazán szoktam gyakran adni, kakaòt is elvètve kap a reggeli kalácsa mellè minimális kakaòporral. Estère csakis a tejitalt kapja ès nem is szeretnèm már, ha tehèntej váltaná fel, inkább vìz. Bár ahogy hallom sokan mèg 3-4 èves gyermeknej is adnak estère kakaòt, bolti tejet.
2023. jan. 13. 08:07
 25/25 Mazipa ***** válasza:
A mienk vagy vizet iszik, vagy tejet. Ritkan a Kakao, de azt is babykavenak issza. Kb egy fel tk kakaot teszunk egy fel bogre tejbe. Ester's kb ket eves kora ota csak vizet. Husvetkor a nyuszi elvitte az osszes cumisuveget a kisnyusziknak es hagyott helyett egy kis Pluss Bing nyuszit. Azota csak poharbol. Elso Este dirt a megszokot uvegert kb ket percet max, de mondtam neki, hogy ihat vizet barmikor ejszaka, az agy mellett van a pohar. Ettol megnyugodott. Este mindig viszunk fel neki vizet, ritkan ebred fel azert Mert szomjas. Kitartas! Szuper, hogy mar elso Este sikerelmeny volt. ☺️
2023. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!