Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tej apadása? Meddig tarthat...

Tej apadása? Meddig tarthat ez még így?

Figyelt kérdés
Már kb. 3 hete pótolnom kell a tejem tápszerrel, mert kevés a két hónapos lányomnak.Olyan rossz ez így, mert sosem tudom mennyi tápit csináljak mivel nem tudom mennyit tud szopizni.5evésből négyet pótolok naponta.A gyerekorvos azt mondta mindig szoptatással kezdjem az etetést.Most őszintén addig szoptassak ameddig az utolsó cseppig el nem apad a tejem,amikor már egyáltalán nem jön belőle?Kész katasztrófa nálunk az etetés.Sír szegény ha nem jön a tej.Aztán "átpakolom" a másik mellemre, hogy abból is szívjon vagy 20-30! ml-t.Már nem tartom valószínűnek, hogy visszajöhet.

2012. máj. 19. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szaporító módszerekkel próbálkoztál már? Fejés, homeobogyó, maláta-ital, gyakori mellretétel?

Szopi előtt most meg a melleidet langyos-meleg vízzel, és kicsit simogasd és masszírozd meg őket, hogy könnyebben jöjjön a tejcsi.


Kitartás! Remélem sikerrel jársz majd!

2012. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha stresszes vagy akkor nem is lesz, lassan el is apad! Pihenjél sokat, kezd az etetést mindig mellből, jó lenne ha egyikből, addig a másikba jön (jöhet) melegen tartsad a melled, mosd le de csak meleg vízzel előtte, masszírozd is meg. Igyál sok-sok-folyadékot, vegyél tej szaporító teát, gyógyszertárban van. Baba kiszívása után még préseld belőle ki, fejd ki a maradékot, mert marad benne az biztos, két óra múlva lesz benne ha jól működik nálad minden. 45 napig még az elapadt tejet is vissza lehet hozni! Próbálj nyugodt maradni és küzdeni, mindenkinek más, a lányomnak (31 éves)a gyógyszertári tea segített. 1 Éves korig szoptatott, de nagyon nagy volt benne az akarat! (1-2- hetesen sírva kezdte, mert bekeményedett a melle és masszírozni kellett, az meg fájt nagyon a göböket széjjel)
2012. máj. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem az elejétől kezdve fele tej van mint ami kellenne.

én kipróbáltam minden technikát de tényleg,ittam ettem mindent homeót,teát alk.mentes sört tejszap tablettát,két hónapos a babám, mostmár csak a homeós bogyót eszem néha sört.

minden alkalommal mérlegen lemérem,odaadom neki mindkét cicit, lemérem, felírom, hogy mennyit szopott aztán odadom neki a tápot.kicsit többet csinálok aztán van hogy megeszi van hogy hagy belőle.túletetni nem tudom mert kitolja a cumit a szájából,azt is felírom mennyi.1-2 nap és már te is látni fogod kb mikor mennyit kér enni.

nekem ez vált be.

ja és kicsit hagyom hogy küzdjön a cicin,de sírni sosem,mert nem akarom h az rögződjön be neki, hogy az evés az szenvedés...de ez már csak saját vélemény...rem. segítettem

De ne aggódj ha van olyan nap amikor többet v kevesebbet eszik, mert hát mi se eszünk egyformán.A fiam néha 780ml-t néha840ml-t eszik egy nap/5.4 kg/

2012. máj. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!Már az összes etetést pótolom.Úgy csinálom ahogy te kedves utolsó válaszoló!Az én lányom is két hónapos de ő nem eszik egy nap "csak" 700-720-at:)(4800gramm)
2012. máj. 21. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!