Hogyan adjak tápszert a babámnak, ha nem tudok tejet adni és a tápszert nem fogadja el?

Figyelt kérdés

7hónapos a kislányom, anyatejes, emellett mindent eszik amit lehet: reggel szopi, délben főzelék, du tejpép gyümölccsel, este tejpép, fürdés után még szopi éjszaka szintén szopcsi 3x-4x...

Már bő egy hónapja csak a bal mellemből tudok szoptatni, mert a jobb véresre sebesedett ahogy ki jött a foga és leválasztotta magát róla. Az a baj, hogy mostanra a bal is annyira sebes, hogy sírok minden egyes szoptatáskor... Valamelyik este megpróbáltunk neki tápszert adni azzal a céllal, hogy az éjszakai szopit kiváltanám tápszerrel, egyrészt a fájdalom másrészt a 3-4-5 ébredés miatt. Igenám, de nem kellett a Tündérkémnek a tápi. Köpte ki, forgatta a fejét, ütötte ki a cumisüveget a szájából. Nem az üveggel az biztos, mert alapból abból iszik napközben - vizet -.

Mit csináljak ha tényleg eljutok/eljutunk odáig, hogy nem bírja tovább a mellem és váltani kell. A védőnő már ezelőtt egy hónappal ezelőtt mondta, hogy szerinte álljunk át tápszerre de én nagyon ragaszkodnék a szopihoz, de sajnos azt hiszem már nem sokáig fog menni.


A cicimre egyébként már három féle krémet kipróbáltam, semmi sem használ neki. A jobb mellem azóta sem gyógyult meg...


Elnézést, hogy hosszú lettem, de nagyon tanácstalan vagyok... :(



2012. júl. 18. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Pici kakaó a tápszerbe, vagy hígabb tejpép üvegből?

Lefejt tej?

2012. júl. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hű a kakaó ötlet nagyon tetszik :) Tejpépet nem adhatok már többször, mert csak 2x lehet egy nap - védőnő mondta - lefejt tejem már nincs fagyasztóban, fejni meg szintén nem tudok, ugyanúgy fáj... :(

Nagyon köszönöm a válaszod!!!!

2012. júl. 18. 07:39
 3/7 anonim válasza:

Szia!

Szerintem a kakaóból épp hogy csak tegyél bele,mivel szorulást okozhat.Az én kislányom egy éves,már tejjel issza a kakaót és szorulása lett tőle.

Ő végig tápszeres volt,de nem mindig akarta elfogadni.Volt,hogy kevés cukrot tettem bele,volt hogy egy kis gyümölcspépet.

Amióta eheti a gyümölcsös tápszert azóta,nincs gond a tápszer evéssel.

2012. júl. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is sebes volt a bimbóm, Motherlove-os bimbókrémmel kentem, 2 nap alatt begyógyult, addig fejtem.

Ezt a krémet már próbáltad?

2012. júl. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Maci kávé? Bár nem tudom, hogy 7 hónaposnak lehet-e adni, de az biztos, hogy nem okoz szorulást. A fentebb említett Motherlove krém valóban jó, bár nem olcsó.
2012. júl. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Motherlove krém, garmastan, körömvirág kenőcs... semmi sem használ!!! Ráadásul nem is biztos, hogy azért nem használnak, mert közben ugyanúgy szoptatok, mivel a másikból ugye már legalább egy hónapja nem szopizik, azon is végig próbáltam már mindet de csak felhámosítja, válik róla a bőr, mint amikor nagyon durván leég valaki... Még azért nem adom fel a szopit, ma még veszek bimbó védőt, csak félek az is csak egy pénzkidobás lesz... de muszáj mindent kipróbálnom úgy érzem. Ha ez sem segít tényleg nem tudom meddig bírom még... :(:(
2012. júl. 18. 13:39
 7/7 A kérdező kommentje:
Jaj, elfelejtettem!!! Nagyon köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 18. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!