Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Konakiont ezek után még kell...

Konakiont ezek után még kell adni?

Figyelt kérdés

A barátnőm nevében kérdezem, hogy mivel nem jött meg a teje még a 7 napon sem, mert nagyon nagyon nagy a mellbimbója és nem tudta bekapni a baba, de bimbóvédővel meg gyakori fejéssel úgy tűnik, mintha a alakulna a dolog, ha teljesen áttérnek az anyatejre, kell adni konakion? És hogyan? Csak simán havonta egyet, mert az elején ugye 2 hetesen is be kell adni egyet, de szerintem addigra még maradni fog vmennyi pótlás is. (Határon kívül élünk, nincs védőnő, de fel tudjuk íratni a gyógyszereket)

Kösziiii! :)



2012. aug. 8. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:

amíg csak anyatejes, addig adni kell neki. ha jól emlékszem folyamatosan, 2 hetente. ha kap tápit v elkezdi a hozzátáplálást,akkor már nem kell adni.

nagy mellbimbó nem akadálya a szoptatásnak egyébként, a helytelen mellretétel viszont igen. a baba nem a mellbimbót szopja, hanem kb. a fél mell a szájában van. nézzetek utána a www.lll.hu oldalon, tanácsot is lehet kérni

2012. aug. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gabszem ***** válasza:
Orvostól kérdezzétek meg az adagolást, de én úgy tudom hogy havonta kell egy ampullával. Tápszeres babáknak nem kell ,mert az tápszerben van K vitamin.
2012. aug. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha két hetest beadta,utana mar csak havonta kell
2012. aug. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Havonta kell utána adni és az anyatejes babának addig amíg több, mint az 50%-a nem más táplálék (pl tápszer).

Mifelénk így kell. Tehát ha már 60%-ba tápszert kap, akkor nem kell neki már adni.

De hallodtam már mást is.

2012. aug. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A baba még cdak 1 hetes, az elsőt megkapta, amikor megszületett, de nem tudtuk, akkor hogyan tovább, ha már sikerül az anyatej mennyiségét megnövelni és több, mint a fele anyatej lesz, kell konakion vajon?
2012. aug. 8. 09:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen akkor kell
2012. aug. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk dobozos konakion van,(ez új, 3 éve még nem ilyen volt a fiamnál), azt hiszem 5 ampulla volt benne és minden hónapban kellett 1-1et adni. Amíg nem több a tápi, mint a tejcsi addig adni kell neki.
2012. aug. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is igy rémlik hogy születéskor,utána 2hetesen,utána meg havonta egyet.Igy fogy el ey doboz a fél év alatt. Mivel a lányom 1évesen is még 90%ban szopizott igy 1éves korig kapta (vagy legalábbis 8hós korig tuti kapta) a Konakiont.
2012. aug. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettetek!!!!! Köszönöm szépen a a barátnőm nevében! :)))
2012. aug. 8. 11:35
 10/10 anonim ***** válasza:
pont ezen a heten kerdeztem meg a vedononket hogy meddig kell adni. Amig csak anyatejet kap addig mindenkeppen kell, mert az anyatejben nincsen. Doki ugy irta fel hogy 1 hetesen adtuk neki az elsot, utana minden honapban 1x.
2012. aug. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!