Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Milyen tápszerrel pótolhatok?...

Milyen tápszerrel pótolhatok? Melyik a jó?

Figyelt kérdés

Igazából ha néha elmegyek itthonról ( a nagyobbik gyerkőc miatt ) akkor kéne. Itthon van vele a nagymama, Ő odaadja neki.

Ha fejek akkor a következő etetésre már nem lesz elég a tejem, ezért gondoltam hogy, tényleg csak néha tápszert adhatnék neki, ha nem vagyok itthon.

Vélemény?



2012. dec. 10. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem írod mekkora a baba.


Nekem lányom tápszeres a doki, és a védönö is azt ajánlotta, hogy start tápszert és ha nem alergiás a közvetlen családból senki sem akkor a sima tápszert. Márka ami nektek a pénztárcának megfelel, minöségben nincs igazán külömbség.

Start tápszer az egyetlen aminek összetétele és kalória értéke megegyezik nagyon az anyatejével.

HA keserü azt sok gyerek nem szereti és sajnos nem volt a boltban csak HA és azt adtam 1 hétig lányomnak és zöldet fosott töle, majd kibukta.

2012. dec. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:

A következő etetésre talán nem lesz elég a tej, de akkor egyszerűen gyakrabban szoptatod utána és valószínűleg így elég lesz már neki. Illetve, ha ez gyakrabban megismétlődik, akkor valószínűleg nőni fog az egész tejmennyiség is, mert gyakrabban szoptatsz. Így működik, kereslet-kínálat. (A tej nem szoptatások között, hanem szoptatás alatt termelődik. Vagyis a ki nem szopott tejmennyiséggel nem tudsz "spórolni".)

De ha nem akarod egyszerre kifejni a szükséges tejet, akkor fejd ki néhány részletben, max. 2 nap alatt, és akkor kevésbé lesz feltűnő a "hiányzó" mennyiség.


Szerintem így simán kivitelezhető, felesleges lenne csak ezért tápszerhez nyúlni. Főleg, ha még nincs 6 hónapos és egyébként csak anyatejes.

2012. dec. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2 hónapos a baba.
2012. dec. 10. 20:47
 4/4 xStefix ***** válasza:

Én fejnék...


Egyébként nálunk HA-st írnak ilyen picinek, de tényleg vacak íze van.

2012. dec. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!