Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mit csináljak? 3 hónapos...

Mit csináljak? 3 hónapos anyatejes babám mostanában inkább többször eszik keveset. Többi lent.

Figyelt kérdés

De volt, hogy pl. ma 140 grammot is megevett. De egyszer volt csak ilyen.

Havi 1 kg-ot hízik, szépen gyarapodik, viszont 3 óránként eszik még mindig, (ma 2 óránként evett) és akkor inkább kevesebbet, mint többet.

Hogyan tudnám a tejemet növelni, hogy egyszerre többet egyen? Kiegészítettem tápszerrel mert féltem, hogy éhes marad, viszont látszólag nem ízlett neki, elkezdett üvölteni. Tápszerezni egyáltalán nem szeretném, csak ha nagyon muszáj.



2013. márc. 17. 23:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Eddig úgy tűnik, hogy elég volt a tejem, lehet, hogy növekedési ugrás van??
2013. márc. 17. 23:58
 2/9 dorka6 ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális és természetes dolog, hogy a kisbabák bizonyos időszakokban gyakrabban kérnek enni. A 3 hónapos kor éppen egy ilyen időszak (növekedési ugrás időszaka). Ilyenkor átmenetileg a babák többször szopiznak, hogy a tejmennyiség képes legyen alkalmazkodni az átmenetileg megnövekedett igényhez. Amit leírtál abból úgy látszik, hogy babád gyönyörűen fejlődik, aggodalomra semmi ok. Szerintem a tápszert nyugodtan elhagyhatod! Próbálj igény szerint szoptatni, akár 2 óránként is, ha úgy igényli a gyermek! Talán a méregetést is elhagyhatnád, mert teljesen normális az, ha egyszer kevesebbet, egyszer pedig többet eszik. Azt, hogy elég a tej onnan tudhatjuk, ahogy Nálad látszik is, hogy szépen gyarapodik a súlya, és legalább 2-3 kakis (ha csak szopizik, ilyen idős korban az is normális, ha néhány nap egyáltalán nem kakil) és 5-6 pisis pelenka van. A súly gyarapodást érdemes ugyanabban az időben, meztelenül mérni, legalább hetente egyszer. Nyugodj meg, minden rendben van és szoptass tovább!
2013. márc. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy betegeskedett, de most mintha jobban lenne, és megnőtt volna az étvágya.
2013. márc. 18. 00:10
 4/9 A kérdező kommentje:

kakis pelus van, elég sokszor, viszont a zöldről most barnára változott a széklete.

ez is kicsit nyugtalanító..

elég hasmenésgyanúsnak tűnik, mondjuk nem csoda, mert antibiotikumot szed. :(

2013. márc. 18. 00:11
 5/9 A kérdező kommentje:
a zöldről egyébként a dokinő azt mondta, hogy éhezési széklete van a babának..
2013. márc. 18. 00:11
 6/9 dorka6 ***** válasza:
100%

Szerintem a zöld széklet nem feltétlenül nyugtalanító az esetedben, lehet a nem megfelelő szoptatási gyakorlat következménye is, vagy bő tejű anyukáknál szokott kialakulni. Ha túl gyorsan váltod a melledet, vagy túl sok a tej, akkor csak a kisebb zsírtartalmú tejből fogyaszt nagyobb mennyiséget és így sem lakik jól (laktóz túlterhelés). Ezen viszonylag egyszerűen segíthetünk.

Nem ismerem a szoptatási gyakorlatodat, de talán segíthetne, ha elég időt hagynád az első mellen szopizni, hogy hozzájusson a zsírdúsabb hátsó tejhez is.

2013. márc. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
az lehetséges, mert gyakran van úgy, hogy én úgy érzem már kiürült az egyik mellem, és átrakom a másikra, miközben lehetséges, hogy van még benne.
2013. márc. 18. 01:03
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem 3 honapos koraig 2 orankent szopizott majd hirtelen atvaltott 1 orankentire. Azt hittem novekedesi ugras, mindenesetre ez a 4.het es orankent szopizik. Eloszor en is megijedtem, vettem is tapszert, bar nem adtam neki. Szepen no vidam kisfiu, ugyhogy szoptatom, ahogy keri. Ez a 3 honap egy vizvalaszto. (Azert remelem hamarosan ritkulnak majd :)).


jo babazast! A tapszert felejtsd el, ha sokszor szopizik eleg a tejed.

2013. márc. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
Szerintem növekedési ugrásotok van, egy pár nap alatt el szokott múlni. De inkább ne tápszerezd mert azzal pont azt éred el hogy kevesebbet eszik belőled, így kevesebb tejet is fogsz termelni. A zöld széklet a túl sok előtejtől lehet, túl hamar rakod át másik cicire ezek szerint. Amúgy ha hízik rendesen, nem változott a kedélyállapota és van elég pisis pelenkája, akkor éhezésről szó sem lehet.
2013. márc. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!