Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A ti babátok megeszi egy nap...

A ti babátok megeszi egy nap a tápszeres dobozon előírt mennyiséget?

Figyelt kérdés
Az enyém jóval kevesebbet eszik, most 4 hós, de az 1-2 hónaposoknak való adagokat eszi meg, hiába keverek be neki többet, egy idő után kilöki a tápszert a nyelvével, és tolja el a kezével az üveget. Hízni hízik, bár mostanában éppen, hogy a minimumokat hízza (400-500 gramm/hó), viszont nagyon kis aktív, mosolygós, élénk baba.
2013. nov. 20. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:

7 hós kortól tápszereztem, akkor egy evésre kb 60 ml-t evett meg. Még az újszülöttek is többet esznek :)

Igaz, evett mellette akkor már mást is, de feltűnően kevés tápszert fogyasztott el.

Szerintem ha hízik, fejlődik, ne foglalkozz ezzel.

2013. nov. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

minden baba más, a tápszergyártó meg az átlagbabának gyárt, aki nincs. a te gyereked ennyit eszik, jól hízik, ami szintén egy átlaghoz mért számított érték és arra jó, hogy sokkolja a szülőt mg stresszelje...

amit ráírnak a dobozra, az annyi, amennyit meg kell keverni, hogy aztán ki lehessen önteni a felét és hamarabb fogyjon.

2013. nov. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az enyém is pont ma 4 hónapos. 900-at evett eddig úgy, hogy 3-szor a 4 kanalast (Milumil HA startot eszik egy kis nutritonnal), 3-szor az 5 kanalast. Az ő súlyához már elvileg 975 ml-t kellene ennie. 6,5 kg, szerintem már lassabb ütemben hízik, mint korábban. Nálunk kb. egy hete megy, hogy amikor a kaja 3/4 részét megette, elkezd nézelődni, tekeregni, beszélgetni. Olyankor jön egy büfiztetés, hátha sok levegőt nyelt. De utána sem akarja folytatni, sírás lesz belőle és könyörgés. Bele-beleszív az üvegbe, de sírdogál, köpköd, ütöget. Ha nagy a balhé, békén hagyom és olyankor azonnal megnyugszik. Az enyém is tolja az üveget és ütögeti a kezem, de akkor is csinálja, amikor éppen nekikezdett és mindig jó étvággyal kezdi. Nagyon nehéz az etetés, aggódom is miatta. Tegnap kóstolt almapürét. Hááát, óriási fintorgás volt, pedig éppen hogy csak megnyalta a kanalat. Pedig azt hittem, unja a tápszert és új ízekre vágyik.
2013. nov. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!