Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A Milunil Pepti és az Aptomil...

Virágné Ági kérdése:

A Milunil Pepti és az Aptomil Pepti között van- e különbség? Magyarországon a Milumilt javasolják a tejfehérje érzékeny babáknak, de Angliában csak az utóbbi kapható. Kérem, ha van valakinek erről tapasztalata, segítsen!

Figyelt kérdés
2014. jan. 17. 20:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem a kettő ugyanaz, csak Angliában nem Milumil márkanéven fut, hanem Aptamil néven. Rákerestem a neten az Aptamilos verzióra, igaz csak angolul találtam róla leírást (nem vagyok perfekt belőle :D), de azt szűrtem le belőle, hogy ugyanazzal az eljárással készül. A lényeg, hogy teljesen (extenzíven) hidrolizált benne a tejfehérje, viszont laktózt tartalmaz. A Milumil pepti is ugyanilyen. Tejfehérje allergiában adható, mert elvileg annyira szétbontják a fehérjéket, hogy nem tud allergiás reakciót kiváltani (kivéve nagyon-nagyon-nagyon érzékeny esetben, illetve gyártási hiba előfordulhat). Viszont laktózérzékenység esetén nem adható.
2014. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!