Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mit tegyek? A kisbabám nagyon...

Anunimus kérdése:

Mit tegyek? A kisbabám nagyon nincs jól. Egyik étel sem jó neki.

Figyelt kérdés
A kisbabám most két és fél hónapos!Amikor haza jöttünk a kórházból akkor "Beba Pro Ha start"-ot kaptunk ezt használtuk mivel semmi tejem nem volt.A háziorvosunk aztán Humanát használtuk és hoztuk az anyatejet a kórházból.Viszont másfél hónapos korára piros és száraz lett a bőre a hajlatoknál ,jött a váladék az orrából köhögött és hapcizott állandóan ( hapcizás nem lehet a szobában lévő portól ,mert mindennap porszívozok és állandóan törölgetek).Elvittem a háziorvoshoz és teljesen hülyének nézett ,mint ha én egy paranoiás anyuka lennék aki beteggé teszi a gyermekét .A kisbabám napról- napra egyre rosszabul lett így hát nem tűrtem tovább és elvittem egy másik háziorvoshoz aki egyből torok-orr váladék mintát kért és vérvételt.Minden rendbe volt azt állapította meg a doktornő ,hogy tejérzékeny így lemondtuk az anyatejet és tejnélküli tápszert kaptunk a Milupa Peptit amitől két órán ként evett és újra felkelt éjszakánként holott elötte végig aludta az éjszakát.A doktornő megint új tápot írt fel a Milupa Pregomét amitől újra csupa piros lett a hajlatainál és a fejbőre nagyon csúnyán elkezdett hámlani.Bebe szárazságra való kenőccsel kenjük ,de semmi javulás .A hangulata jobb, a Peptitől fáj a pocija a Pregométól hámlik a bőre .A adagja sincs meg, 550ml/nap.A súlya 5kg és hízik is.A doktornő és a védőnő azt mondja hogy a súlya jó ahhoz képest ,hogy nincs meg a napi adag.De anyukám állandóan a nyakamban lohog ,hogy kicsi a súlya.Valaki más is járt így rajtam kívül?Mit tudok tenni?És lehet ez apától vagy anyától öröklött gyerekkori betegség?Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. febr. 4. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyivel született? Az én 2,5 hónapos babám még nem volt 5 kg, igaz ő 3 kg-val született. Ekcémára nem gyanakodnak?
2014. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A súlya teljesen normális. A lányunk nem volt 5 kiló 2 és fél hónaposan (3100 gr-al született). A többi kérdésre sajnos nem tudok válaszolni, de jobbulást a babádnak.
2014. febr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Abban igaza van a doktornönek, hogy a súlya nem kevés - az átlagos fél éves gyerek 6 kg.


Ha tényleg allergiás, akkor csak olyan tápszert adj, amit a doktornö felírt. Ha nem jó, akkor menj vissza újra, mert csak akkor lehet megtalálni, hogy melyik az, ami neki optimális.


A börére meg próbáld ki az olivaolajat, azzal kenegesd. A babaolaj, meg a legtöbb babápolási szer tele van illatanyagokkal, amik az érzékenyebb babáknak kimondottan rosszat tesz. Az olivaolaj ilyen szempontból azért is jó, mert a kémhatása majdnem megegyezik a bör kémhatásával, és kimondttan védö hatása van,

2014. febr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is kezdetektől tápszeres a babánk. Milumil HA Starttal kezdtünk, attól jött az ekcéma, a bukás, később véres hasmenés. Ekkor kapott Peptit, emellett is megmaradt a véres hasmenés, emiatt Neocatere váltottuk (ez a többivel szemben aminosav alapú). Az én lányom totál jól hízott egyébként, sőt, 3 hónaposan 6,5 kg volt...A mai napi érzékeny a tejre, még mindig jelentkezik vér a székletében, ha be akarnánk vezetni.
2014. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem próbáljátok meg megint a beba pro ha startot?

A sima, nem Ha tápszertől ronda a baba bőre, ezért adják inkább a ha tápot.

Egy próbát megér.

2014. febr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menjetek el gastros rendelésre. Ott kivozsgálják mi lehet a probléma.
2014. febr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!