Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 4 hónapos babám napi 5x eszik...

4 hónapos babám napi 5x eszik 140-150ml tápszert. Ez kevés nek? Mert egy alkalommal nem eszik meg többet. Adjam gyakrabban, hogy kijöjjön egy 6. étkezés is?

Figyelt kérdés
köszönöm
2014. márc. 6. 07:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Remélem jól mondom, mert most nem tudom meg nézni, de ezt súlyra kell számolni. Az én fiam 6400g és 6.4x120g= 768/5= 153ml/alaklom

Tehát

baba súlya(6.4kg) szor 120ml = (768) osztva ahányszor étkezik (5db a mi esetünkben)= ennyit kell alkalmanként megennie 153ml. Egy nap 768g-ot kell ennie az én fiamnak. Számold ezt ki ha ennyit eszik akkor elegendőt eszik. Ez csak egy alap számítás ehhez érdemes viszonyítani, de ha éhes vagy nincs kakija vagy sokat sír vagy bármi panasza van akkor nem elég az az étel mennyiség amit kap. Vagy ha az én fiamat vesszük neki ennyit kellene ennie, de nem eszik meg annyikat amennyit írok csak kb. 600g naponta, de nem panaszkodik, hogy éhes és nem hajlandó többet enni, lassan hízik, de tömni nem tudom, mert egyszerűen nem kér többet.

2014. márc. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
6600 gramm a babám súlya. De miért 120 a szorzó, és miért nem 150? amúgy köszi, hogy írtál! :)
2014. márc. 6. 08:22
 3/3 anonim ***** válasza:

120-150 minimum 120-at kell meg ennie. Megkeresem neked a cikket ahol olvastam [link]

Ez szerintem nem az a cikk, de itt is leírják. (Nekünk a védőnő anyatejes babaára 100-120-at mondott, hogy az már jó.) Gondolom tápszerből több kell picit.

2014. márc. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!