Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Aki szoptatás mellett adott...

Aki szoptatás mellett adott tápszert, hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
3 hónapos a fiam eddig anyatejet kapott, de nem volt elég tejem ezért most kapott tápszert is. Szeretném még legalább 3 hónapig szoptatni, de belátom azt is, hogy nem elég a tejem. Hogy csináljam? Mindig szopiztassam meg és utána még adjak tápszert neki? Mennyit? Teljesen új nekem most ez a tápszer dolog igazából semmit sem tudok még róla.

2014. márc. 17. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Kérdezz szoptatási tanácsadót!

A legjobb lenne szoptanít eszközzel adni, úgy közben nem szokna le a ciciről, sőt, fokozná a terjtermelést. Ez tízezer feletti áron van, védőnőt kérdezd, hátha tud segíteni kölcsönözni. Mi pár száz ft-ból megoldottuk: az elvét leutánoztuk: kis befőttes üveg kupakjára kb 5 mm átmérőjű lyuk, ebbe bele egy etetőszonda / orrkanul / leszívócső nevű cső, gyógyászati segédeszköz boltban kapható,acső aljára vmi "nehezék", egy darab vastagabb műsnyag cső pld, hogy ne billegjen, az üvegbe a tápszer, a cső vége a baba szájába, miután elkezdett szopizni, vagyis mikor már elvileg befejezte, mert nincs több, ekkor az üvegből szívja, de fontos, hogy tartsd lejjebb, mint a baba szája, különben ömlik. a igazi szoptanítnál feljebb van, de az szelepes. Nekünk bevált, első héttől 6 hónapos korig használtuk, a csövet bizonyos időnként cserélni kell, és közben kifőzni, mint a cumisüveget.

6 hós kora után csőrös pohárból kapott tápszert, de egyre kevesebbet, mert egyre több tejem lett. (ha van kérdésed, írjál bátran!)

2014. márc. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először szoptass, és ha még éhes, akkor adj tápszert. A mennyiséget majd kitapasztalod. Ami fontos, hogy ne válts ki étkezést tápszerre, először mindig szoptasd még és tényleg csak pótlás legyen a tápszer. Kitartást kívánok!
2014. márc. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok, még annyi, hogy ez s módszer nem az egyetlen, nekünk ez vált be, de a lényeg, hogy előbb szoptass és csak annyi tápszert adj, amennyi feltétlenül kell, most az elején inkább csinálj többet, én a végén 30ml-ket adtam, fecskendővel mértem a vizet. De semmiképpen ne add cumisüvegből, mert akkor könnyen leszokhat a ciciről, inkább kiskanállal vagy pohárból.
2014. márc. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mikor picike volt és sárga (és gyenge) akkor amit lefejtem azt pohárból szépen megitta. Most is próbáltam fejni, de eddig meg sem itta sehogyan sem. (pohár, fecskendő, kanál, pipetta) Kb. 2 napja hajlandó üvegből inni azt is csak 6 hónapos főzelékes cumival mert abból csöpög a szájába a tej, de semmi egyéb módszerrel nem akar enni. Írod ezt az etető csövet (ismerem, hallottam már) , de egyenlőre annak örülök, hogy végre eszik, nekem már mindegy hogyan csak egyen végre. Tejem is azért csökkent mert jó ideig cicit sem akart elfogadni, egyszerűen ordított, már akkor is adtak tápszert, de akkor aztán tényleg semmi módszerrel sem tudtam belétölteni, aztán amikor már akkora lett a mellem mint a fejem akkor már dőlt a tej a szájába és úgy rászokott a cicire. De most megint olyan mint újszülöttként volt, eddig nem volt jó a cici nem volt jó semmi, most jó a cici és az üveg, de semmi más nem jó, és cicit sem szívja ki teljesen csak amíg neki kedve van. Próbáltam én már mindent, és bár soha nem gondoltam, de eljutottam arra a szintre hogy mindegy nekem csak egyen valamit. Pedig én már terhesen is nagy szoptatás párti voltam, NO tápszer meg minden, de változnak az idők. :D
2014. márc. 17. 20:00
 5/6 anonim ***** válasza:
En mindig mertem, hogy mennyit szopizik (minden alkalommal ket mellbol), es utana csinaltam meg a tapszert, kiszamolva 120-150 g/kg osszesen. Irtam folyamatosan, es egy ido utan mar kialakult a trend, akkor mar az alapjan elore el tudtam kesziteni a tapszert. Kozben ittam tejszaporitot, gorogszenamag teat, es ha nyugos volt, cicire tettem.
2014. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kipróbáltuk ma a tápszert, de nem kellett neki. Elég savanyú (Babe) , de igazából már az anyatejet sem igen kérte amit lefejtem. Hihetetlen, hogy sehogy nem bírom hízásra bírni a babám.
2014. márc. 18. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!