Van-e valakinek Nutriton kontra Sinemil tapasztalata? A Sinemil vajon mennyi sűrítőt tartalmazhat, ha ezzel akarom ízesíteni a Pregomin tápszert? Mennyivel kevesebb Nutriton kellene hozzáadnom?

Figyelt kérdés
Az anyatejcsim kevés. 4,5 hónapos tejallergia gyanús, refluxos babám pedig a hozzátáplálás során újra (a Pepti után nagyon utálta) megutálta a Pregomint. Jobban ízlik neki az őszibaracklé, de sem ezzel, sem anyatejjel hiába ízesítettem a tápszert, így ma reggel már csak 40 ml tápszert és 120 ml őszibaracklét evett. A védőnő szerint Sinemillel lehetne ízesíteni, de ez nem tartalmaz elegendő sűrítőanyagot, így a Nutritont nem váltja ki. Mondta Ő, többet és mást nem tudott hozzászólni. Így nem tudom, hogy ha mindkettőt teszek bele mennyivel kevesebb kellene a sűrítőből? A sűrítőből eddig 100 ml-hez 1 Nutritonos kanállal adtam. De a későbbiekre vonatkozóan felmerül bennem a kérdés, hogy vajon a Sinemilből készített pép elég sűrű lesz-e, hogy a refluxos manócskám ki ne bukja, vagy kell még hozzá némi Nutritont is tenni?

2014. ápr. 17. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben voltunk, mint ti.


Nálunk véres hasmenéssel indult a tejallergia, így nem Pregomint, hanem aminosav alapú Neocatet használtunk, emellett rengeteget bukott is a lányunk (bár nem látszott meg rajta, jól gyarapodó, nyugodt baba volt).


Voltak időszakok, amikor alig akart elfogadni tápszert, de erőltettük, és idővel mindig átlendültünk ezen.


Sűríteni Nutritonnal sűrítettünk, de igazából ezzel is egy az egyben visszabukta...


Sinlacra váltottunk (ez gyakorlatilag ugyanaz, mint a Sinemil), és ha nagyon nem ment a tápszer, ezt adtuk neki kanállal, mert cumiból soha nem fogadta el, úgy sem, hogy tápszerbe tettük, és úgy sem, hogy csak Sinlac volt a cumiban. Így ő kanállal evett Sinlacot ha a táspzert nem fogadta el, hat hónapos koráig nem is nagyon tettünk bele mást, addig nem tápláltam hozzá, csak egy-egy kanál alma vagy barack néha.


Egyébként 9 hónapos korában egyik pillanatról a másikra megszűnt a bukás, és a hozzátáplálás megkezdése után extrán jóétvágyú, picit sem válogatós kiscsaj lett, most 2 éves, és most is nagyon jól eszik. :) Van remény... :))))

2014. ápr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi. Én azért kezdtem el már most a hozzátáplálást, mert úgy tudom, hogy ha már darabosat esznek a reflux is elmúlik.

Mindenesetre reggel óta többfélével próbálkoztam és ízesítve még kevésbé csúszik a Prego, pedig a védőnő javasolta, hogy keverjem bármivel. Persze az ellenállást az is fokozza, hogy Pregozás közben nagyon kutyorog-mutyorog a manó pocakja, míg az anyatejtől, ill. gyümilétől kevésbé. Néha még kiabál is a bélmozgásokra. Volt másnak is ilyen tapasztalata? Valahogy az az érzésem, hogy a tejmentes tápszerektől savas a gyerek.


Persze az továbbra kérdés, hogy a Sinemil elegendő sűrítőt tartalmaz-e, vagy csak a védőnő beszélt félre?

2014. ápr. 17. 17:36
 3/4 anonim ***** válasza:
A kutyorgás nálunk is maradt a Prego mellett, a férjem az orvosunk is, ő emiatt cserélte tovább a Peptit teljesen amino alapúra. Lehet, hogy nektek is jobb lenne a neocate, nálunk attól ez megszunt.
2014. ápr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, még két dolog: nálunk nem szunt a bukás a hozzataplalastol sem, inkabb az ulestol allastol. Neocate et meg csak gasztros gyerekorvos irhat. Erdemws lenne szakrendelesre menni.
2014. ápr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!