Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Segítség Pregomin helyett mi...

Segítség Pregomin helyett mi más hidrolizált fehérjés tápszerek vannak még amit 5 hónapos babának lehet adni, mert már nagyon sír? A gyerekorvosunk szerint nincs más tejmentes, hiába kérdeztem meg többször is.

Figyelt kérdés
Kevés a tejem és a babám már 1 hónaposan iszonyúan kiütéses lett. Ekkor Milumil Peptit kaptunk, de ettől csak részben múltak el a kiütések, így lett a Pregomin. De ezt nagyon úúútálja a manó, havonta van egy hét amikor kész rémálom minden etetés, főleg amióta már kap gyümilét is. Nálunk vidéken pedig meg sem tudom próbálni a gasztroenterológiát, mert nincs a közelben időpont. Pestre meg már nem mehetek, mert elköltöztünk. Próbáltam utána nézni más tápszernek a tapszer.lap.hu-n és a tejallaergia.lap.hu-n, de lehet, hogy nem voltam elég figyelmes és kevés az időm, valamint külföldi oldalakra is átdob. Így nem igen találtam tápszer neveket + kapcsolódó leírást. Egyébként a Milumil magyar oldala fel sem hozza a Peptit és a Pregot. A Humana német oldaláról annyit sikerült kisilabizálnom, hogy ennek a márkának is van hidrolizált változata. Ezek miatt teszem fel kérdésben, hogy ki milyen tejmentes tápot eszik, mert nem hiszem el, hogy csak egyféle létezik. Egyébként minden tejmentes táp ilyen rossz ízű?

2014. máj. 3. 08:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Furcsa, hogy a Pregominra múlt csak el teljesen a kiütés, mert a peptihez képest csak annyi különbség van, hogy tejcukor sincs benne, de amúgy mindkettő teljesen hidrolizált. Lehet, hogy még idő kellett volna, és a peptitől is teljesen letisztult volna a bőre. A teljesen hidrolizált tápszereknek mindegyiknek van egy kesernyés utóíze, de szerintem nem olyan vészes. Nekem személy szerint a sima tápszerek íze sokkal rosszabb, de ugye ez egyéni ízlés kérdése. A fiamim is szerették a peptit, a pregomint nem próbáltuk.


Na de a lényeg: létezik egy neocate nevü tápszer, amit akkor szoktak adni, ha az extensíven hidrolizált tápszerben előforduló maradvány fehérje is még reakciót vált ki, mert ez nem hidrolizált, hanem aminosav alapú, de sajna ennek még rosszabb íze van állítólag.

Aztán 6 hónapos kor felett lehet adni szója alapú tápszert (ha arra nem allergiás), pl. Milumil SOM, Humana SL. Az íze nem tudom milyen.

Ha már elmúlt 4 hónapos, akkor kaphat Sinlacot (vagy Sinemilt), de mivel ez tejből származó aminosavakat nem tartalmaz (mert rizs és szentjánoskenyérmag örlemény), ezért kizárólagos táplálásként nem valami jó, ráadásul ez pép, szóval nem tudnád vele kiváltani a tejet, de hozzátáplálás színesítésére alkalmas.


Sajnos még nem hallottam másik extenzíven hidrolizált tápszerről Magyarországon, csak a Milumillal, de ettől még biztos, hogy van más cégnek is ilyenje, csak lehet hogy itt nem forgalmazzák esetleg. De szerintem mindegy, mert azok is kesernyések, mert az a hidrolizálásból adódik.

2014. máj. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Próbáltad már izesiteni? Rakhatsz bele egy kis gyümölcslevet vagy turmixolhatsz 1-2 karika banánt bele, esetleg egy kis vaniliás cukor (tudom, nem a legjobb megoldás, de nekünk egy időben csak ez vált be, és legalább megette).
2014. máj. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!