Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szerintetek normalis hogy egy...

Szerintetek normalis hogy egy gyerek 2,5 évesen még a 0-6 hos tapszert kap reggel-este?

Figyelt kérdés
Nem rolunk van szo, hanem egy ismerösömröl. Most talalkoztunk hosszu ideje elöször es nagyon meglepödtem.... A mi lanyunk csak fel evvel idösebb de egy fejjel magasabb es az ö lanyuk csak 1-1 szot mpnd de azt is nagyon csunyan, hadarva.... Olyan kinezetü a kiscsaj mint egy baba, mintha masfel eves lenne... Nagyon sapadt is, szerintem verszegeny is lehet... Az anyja azt mondta a vedönö mondta h 3 eves koraig adhatja neki ezt a tapszert... Nem elnek nagy labon mert nincs miböl, de okos telefon, cigi, tablet megvan... Csak nekem fura??? Ja es a gyerek nem tud még egyedül enni, nem tudja h asztalnal kell leülni az eveshez....

2014. jún. 24. 15:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%

Természetes nem normális.

Furcsa, mert nekem is vannak hasonló ismerőseim, ott a 3,5 éves kislány még bébiételeket eszik, és az anyukája fekteti a babakocsiban. Nem beteg a kislány, és az anyukája sem volt soha ostoba. Aztán megszületett a gyerek, és most mindent nagyon furcsán csinálnak vele...2,5 évesen még betették kenguruba, és az apja arra panaszkodott, hogy a gyerek rugdossa állandóan a térdét.

Nem értem, de végülis nem az én dolgom.

2014. jún. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
46%
Egy 2 és fél évesnek szerintem nincs már szüksége tápszerre,hanem normál ételt kellene kapnia.Ebédre mit eszik?
2014. jún. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
18%
Milyen tápszer? Pl. amit a mi lányunk kapott újszülöttként azt 3 éves korig is felírják, ha szükség van rá, tehát gondolom alkalmas arra, hogy akár 3 éves gyerek is egye. Az, hogy kevés szót mond nem probléma, az sem hogy egy idegen nem érti. A magasságára nem tudok mit mondani konkrét adatok nélkül, a többi meg szubjektív. Gondolkom vért nem vettél tőle.
2014. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
32%

olcsóbb az a tápszer, mintha tejet vennének???


Valószínűleg babaként kezelik őt több mindenben is, a védőnő pedig csak ennél súlyosabb dolgokba szólhat bele.


Nem lenne ezekkel egyébként külön-külön nagy baj, mert mind normális egy két évesnél, és lehet, hogy szeretik is őt nagyon, de az látszik, hogy nem nagyon értenek a gyerekekhez...

2014. jún. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
43%

Először mindenki nézzen szét a saját portáján, aztán vessen meg másokat.

Mindenkinek vannak fura dolgai, ami neki természetes. Nálad is van biztos olyan, amiért más leszólhatna.

Sosem értem ezeket miért kell kibeszélni, miért nem neki teszed szóvá!?

2014. jún. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Elvileg eszik, de alig, egesz nap nalunk voltak es semmit nem kert enni, az anyjat mikor kerdeztem ker-e a gyerek bio meggylevet( lanyunk ezt szereti) akkor anyu meg apu megittak 2-2 nagy poharral es ravágták... Majd szol ha szomjas...:S

Nem vettem vért töle de gyerekápoló vagyok!... Van viszonyitasi alapom egy jol es egy alultaplalt gyerek között...

2014. jún. 24. 15:48
 7/28 anonim ***** válasza:
13%
Nem értem a tápszeren miért vagytok fennakadva. Sok orvos nem ajánlja 3 éves korig a tejet, e helyett kell tápszer, vagy tejital. Nem olcsóbb, mint a tej, sőt sokkal drágább. Olyan tápszer nincs, hogy 0-6 hónapos. Olyan van, ami újszülött kortól adható, de nincs felső határa. Nem véletlenül mondta a védőnő, hogy 3 éves korig is adhatja. A lányunk 15 hónapos koráig itta ugyanazt a tápszert, amivel kezdtünk, mert bukós volt és az kellett neki. Akkor áttértünk tejitalra, de ha még azóta is bukna akkor még mindig azt kapná. Már 2 éves és még tejitalt kap, ami gyakorlatilag tápszer. Úgy tervezzük, hogy 2,5 évesen még reggel-este azt fog kapni. Semmi furcsa nincs ebben.
2014. jún. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Tudom mi a tapszer es a tejital... Amugy a mi lanyunk is iszonyat bukos volt AR tapszert meg Nutriton süritöt kapott, de egy eves kora utan fokozatosan tejet kapott...Es nekem ne mondja senki hogy egy ujszülöttnek szant tapszer fedezi egy 2-3 eves gyerek energia es asvanyi-, ill. Vitaminszüksegletet... Anno mi fel eves koraig adtuk ezt a tapszert mert a gyerekorvos azt tanacsolta terjünk at a 2-esre...
2014. jún. 24. 15:54
 9/28 anonim ***** válasza:
93%
Az a kérdés, hohy csak a tápszer eszi mert ha igen az nem normális. Ha csak tej helyett kapja, akkor nincs vele semmi gond, nekünk is mondta a doki, hogy nyugodtan ihatja azt ettől nem lesz visszamaradott ha rendesen táplálkozik mellette, nem sokban különbözik a nagyobb koróaknak való tápszertől. Fiam 3 évesen 110cm.
2014. jún. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
18%
Akkor te azt állítod, hogy azok a tápszerek, amiket újszülött kortól 3 éves korig TB támogatással receptre felír a gyerekorvos nem megfelelőek egy 2,5 éves gyereknek?
2014. jún. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!