Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért mondják azt sokan, h...

Miért mondják azt sokan, h egy tápszeres,7-8 hónapos babának éjjel már nem kellene ennie? Az anyatejesnek miért lehet?

Figyelt kérdés
Az én kislányom most 7,5 hónapos, 8 hetes kora óta átalussza az éjszakát. 10-ből 8 éjszakát. A maradék 2-ben eszik. Tápszert (ha a víz sem segít). És éhes, mert egy szusszra kiissza az adagját a cumisüvegből ilyenkor. Jó hogy jelzi... Én csak tényleg azt nem értem, h mi a különbség egy éhes anyatejes és egy éhes tápszeres 7-8 hónapos baba között. Az egyik miért lehet éhes, a másik meg nem?

2014. aug. 22. 03:48
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Semmi külnbség nincs. Normál esetben ilyenkor már mindekttőnek végig kéne aludnia az éjszakákat.
2014. aug. 22. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Az anyatejet hamarabb megemészti és gyorsabban lesz üres a gyomra.
2014. aug. 22. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Én egy idő után rájöttem, hogy nem éhes a lányom, csak megszokásból kel fel éjjel cicizni. De 3 nap alatt leszoktttuk, azóta átalussza az éjszakát.
2014. aug. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő megéhezhet.
2014. aug. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 6 hónapos kora óta csak tápszeres, ugyanúgy ébredt éjszaka enni, mint csak anyatejes, vagy vegyes evés esetén. Egyéves koráig mindig, most 20 hónapos, inni még most is felkel néha hajnalban. Az anyatejre valóban azt mondják, hogy hamarabb emésztik meg a babák, nálunk ez nem befolyásolta az alvást/ébredéseket.
2014. aug. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem tudtam, h az anyatej ennyivel "könnyebb" lenne.

Mindenkinek ment a zöld kéz, nem én pontoztam le egyes válaszokat.

2014. aug. 22. 09:57
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban az anyatej nagyon gyorsan felszívódik, míg a tápszer felszívódása sokkal hosszabb folyamat. Emellett az anyatejes babák éjszakánként sokszor nem az éhség / szomjúság miatt kelnek fel, hanem a szopizás miatt :). (saját tapasztalat)
2014. aug. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!