Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A kórházban lehet kérni, hogy...

A kórházban lehet kérni, hogy egyből kapjon tápszert a kicsi vagy azt kell hazudnom, hogy nem akarok szoptatni?

Figyelt kérdés

Harmadik baba és sajnos az első kettőt sem tudtam szoptatni, mert eltűnt a tejem. Ezt úgy kell érteni, hogy mindkét alkalommal a 12. héttől (most a 10.től) van előtejem, ami a szülésig kb. ömlik, majd a szülés másnapjára eltűnik. Eddig még az orvos sem tudta megmondani, hogy mitől lehet ez, valami hormonális gubancra gondol, de volt olyan doki is, aki kereken kimondta, hogy ilyen nem lehet. Most nem szeretném végigcsinálni azt a kálváriát, amit az első két gyerkőcnél, mert az borzasztó volt és azt szeretném kérni, hogy adjanak neki tápszert.

Ilyet lehet csinálni vagy inkább hazudjak, mert úgy legalább nem néznek hülyének és esetleg jobban elfogadják a "nem akarok"-ot, mint a "nem tudok"-ot?


2014. aug. 30. 06:39
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A vedono nekem azt mo dta h van olyan ksmamaja aki kinelentette h nem akar szoptatni es mar vitte a korhazba az elapaszto gyogyszert mielott beindult volna.es o tudott volna csak nem aiart mert az elsonel is sziblvott vele.mondd meg h ez van es ezert nem szeretnel.biztos igy is furan fognak nezni.de ez korhazfuggo is.nalunk semmit nem engedtek meg bimbovedot sem hasznalni.es eroltettek a szoptatasr ezert kb ket hetig sirva szoptattam veres volt a tejem stb:-(aztan vegul belejottunk.de igyis csak 3,5honap lett belole.
2014. aug. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Én nem a csecsemősöknek szóltam, mert ők nem túl kedvesek, ha nem az aktuális szoptatási elvet követed. A vizitelő gyerekorvost kértem meg, hogy csináljon valamit, mert nekem az első gyerelnél is csak az 5-6-ik napon indult be a tejem és addigra már otthon voltunk. (Ez egyébként a másodiknál is így volt)

Ugyan nem kapott egyből tápszert, de kb 24 óra után már igen, így én se idegeskedtem. Meg azért persze mindig mértem mellre tettem, aztán megint mértem így ők is látták, hogy szinte semmit sem eszik.

Én már nem hagytam stresszelni magam. Tudom, hogy nekik ez a dolguk, de több gyerekes anya azért már had döntsön a saját tapasztalatai alapján ebben a kérdésben.

2014. aug. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

én ugyan így jártam. annyi előtejem volt hogy csak na. sajnos én császáros is lettem lehet e miatt is. de ahogy megszületett a baba eltünt a tejem..

a mi kórházunkba azt mondták szoptassak, de mondom nincs mit adhassak a gyermekemnek. ezt 2 napig játszották velem, mire kivertem a hisztit és végre kapott enni a kicsi.

szóval ha rendesek biztosan kaphat tápszert.

2014. aug. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

Nem olvastam a leírásodat, csak a kérdést... :)

Én amikor szültem tavaly, nagyooooon aranyosak voltak a csecsemősök. Nem volt elég tejem és nem szerettem vna éheztetni a babát. Mondtam nekik, h szeretnék tápszert, szó nélkül adtak és mondták is, h bármikor menjek ha kell. :) Ez az Uzsokiban volt.

Szerintem egyébként a "nem akarok " szerintem nagyobb indulatot vált ki , mint a "nem tudok" szoptatni és nem akarom h éhes legyen a baba.

2014. aug. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem előbb mérd fel a hozzáállásukat, és aszerint mondd az igazat vagy mondd hogy nem akarsz.. Plussz én szülés előtt beszélnék őszintén a gyerekorvossal, iratnék tápszert és behozatnám apukával. Csak a biztonság kedvéért :)

Én SOTE II szültem és nem volt tejem. A pici pedig sírt, egyfolytában és cukros vízzel tömték minden fürdetésnél, hogy hallgasson már el. Tápszert nem adtak hiába kértem. 2 nap után sírva hívtam a gyerekorvost aki felírta a tápszert, férjem behozta én pedig megetettem a kicsit. Rá 2 napra lett tejem, 9 hónapig szoptattam.. Szóval kórházfüggő a dolog...

2014. aug. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

2-es vagyok


Azért kíváncsi vagyok, hogy mi kivetnivaló van a válaszomban...

2014. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Én vittem magammal be tápszert, mert az első babánál sem volt elég tejem, és a csecsemősök nem adtak, csak cukros vizet. 3 nap alatt 4200 grammról 3750 grammra fogyott vissza a kislányom. Arról nem is beszélve, hogy második naptól kezdve végig üvöltött az éhségtől. Hiába könyörögtem, hisztiztem, csak a harmadik naptól adtak 20 ml. A második gyerkőcnél már vittem be, és mikor tiszta volt a levegő oda adtam neki. Ez a Sote 2-n volt.
2014. aug. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a Margitban szültem, most áprilisban. Sajnos a gyakori mellre tétel ellenére sem indult be egy csepp tejem sem, így 24 óra elteltével a csecsemős nővér kérdezte meg, hogy szeretnék-e még próbálkozni, vagy adjunk neki tápszert? Mivel a picim 24 óra alatt csak azt a cukros vizet itta, így én belementem, hogy kapjon tápszert inkább, minthogy éhezzen.
2014. szept. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!