Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Lenne két technikai kérdésem...

Lenne két technikai kérdésem a 11 hónapos gyermekem táplálásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ma töltötte be a 11. hónapot.

Napi 3× még tápszert kap. Tízórai, uzsonna már ki van váltva.

Talán az ebéd is sikerülne, de mire fél 12 - 12-t üt az óra, addigra ő már eléggé elfárad. Elkezdem kiváltani az ebédet is, mert enni megenné, csak nem tudom, hogy fizikailag bírná-e a fáradtság miatt.

Valamint van eddig 11 foga és már nagyon régóta próbálkozik a rágással, imitálásával. Viszont, valahogy a darabos ételek még nem igazán "csúsznak". Ez normális? Nem probléma, hogy talán még 1 éves kora körül sem fog darabost enni?


Mikortól válthatom ki a forralt vizet? 1 éves kora körül adhatok már neki simán?


Illetve ha betöltötte az egy évet, akkor a tejet hogy adjam neki?

Vagy inkább adjak neki tejitalt?


[nem érzékeny semmire se, szerencsére]


2015. jan. 3. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem ennyi idősen már csak este kapott tápszert, de úgy hogy volt szilárd vacsora, de még kellet neki a tápszer megszokásból.

az ebédet akkor korábban add neki 11 és fél 12 között. én is akkor adtam mert 12 kor már aludt. ez ahogy nőtt úgy tolodott ki. rágást probáld meg kekszel vagy baba piskotával. már kéne hogy rágjon.ne pépesitd annyira össze neki a kajcsikat hanem hagyd nagyobb darabokban, akkorában ha esetleg lenyeli ne akadjon meg.

vizet már most is adhatsz neki, ha gondolod. én tejet elsősorban mizo laktozmentesel kezdtem, aztán 2,8 % vettünk házi tejet is, de most már mindegy milyet kap csak kapjon.. nagyon szereti.

tejitalt is adhatsz neki, bár az én fiam nem fogadta el.

remélem tudtam egy picit segíteni

2015. jan. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kloetta ***** válasza:
fél éves kor után adható babavíz, forralt helyett - védőnőm mondta
2015. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

és elég neki ennyi szilárd? 11 hónaposan már a vacsit is lehetne szilárd :)

ha fáradt délre akkor etesd úgy, hogy 12-re végezzetek, tehát f12-kor. a 10 órai, gyümölcs úgy sem laktat, csak víz+cukor. esetleg ha keksszel dúsítod, akkor azt hagyd ki belőle, így éhes lesz korábban. aztán elalváshoz még adhastz neki tápit is. este ugyan így csinálhatod, fürdés előtt szilárd, valami főzelék, majd lefekvéshez tápszer.

pont az ebéd, a főzelék-zöldség, hús lenne fontos a szervezetének, a 10órai és az uzsonna köztes étkezés, valami könnyű, azok "csak" a vitamin szempontjából fontosak, 11 hónaposan már kéne az ebéd.


forraletlen vizet 1 éves kor után adhatsz, de nem baj ha tovább forralod.

tejet is 1 éves kor után, de fokozatosan. viszont a bolti tejet ne hígítsd vízzel. a tápszerbe tegyél tejet. egyre többet. vagy tejital, az azért jobb mert vitaminnal és ásványi anyagokkal van dúsítva, mivel ebéd és vacsi még tápszer ezért szerintem jobb lenne még neki a tejital, hogy a kimaradt étkezéseket pótold a vitaminokkal, ásványi anyagokkal.


az, hogy nem eszik szilárdat, teljesen normális. nem kell siettetni. adj neki kiflit, cikkekre vágott almát, karikázott banánt, hagy majszolja, majd ráérez. te a ti ételeitekkel is már megkínálhatod, ami nem túl fűszeres, az ínyével ügyesen tud majszolni

2015. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!