Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szerintetek lehet-e karos...

Szerintetek lehet-e karos hatassal a gyerekre ha tapszer helyett kecsketejjel itatjak?

Figyelt kérdés
Most 18 eves vagyok, es nekem kecsketejet adtak regen.

2015. márc. 2. 23:04
1 2
 1/20 anonim válasza:
Pajzsmirigy problémáid nincsenek? Nekem egy barátom pont ilyen helyzetben volt, ő beszélt le a kecsketejes táplálásról mivel neki pajzsmirigy betegsége volt.
2015. márc. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
Nővérem lánya is kecsketejet kapott csecsemő korától kezdve. Ma 23 évesen több nyelven beszél, stewardessként dolgozik a British airway járaton. Makkegészséges, semmire nem allergiás. SZóval nem hiszem, hogy a kecske tej olyan sokat rontana az emberben.
2015. márc. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
kortól függ
2015. márc. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem igen. A pajzsmirigy betegsèghez meg végkép semmi köze.
2015. márc. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%

1 eves kor alatt semmilyen tejfajta nem adhato a babanak a magas feherjetartalma miatt.

Ez a mai allaspont a kutatasok alapjan. Regen adtak, meg nekem is, a tehentejet teaval kevertek, de ma mar a tudomanyos kutatasok nem ajanljak. Es en ennek jobban hiszek, mint a nepi gyogymodban es szokasokban.

2015. márc. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Én akkor tértem át a fiammal a kecsketejre, mikor már nem volt hajlandó elfogadni a tápszert. Sose szerette, de azért meg meg itta, 8 hónapos volt mikor már nem fogadta el. Igaz még csak 15 hónapos, de ahoz képest hogy minden nap jövünk megyünk, játszóházba járunk heti 2szer még sose volt beteg. Még az orra se folyt ebbe a járványos időszakban. Nem tudom mennyi idős a babád, én az elején mondjuk úgy hogy az első 6 hónapban maradnék a tápszernél, de aztán meg lehet próbálni.
2015. márc. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Már bocs, de mive jobb a kecsketej a tápszernél?

Én speciel teával hígított tehéntejen nőttem fel, mint sokan mások is, ma mégse ajánlják ezt. Hozzátenném, h semmi bajom sincs! De mégse adnám a gyerekemnek.

2015. márc. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
a tápszerekben nem véletlenül van lebontva a tejfehérje
2015. márc. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A Zala Megyei Kórház honlapján van fent ez az anyag, érdemes elolvasni:

A kecsketej

2007. augusztusában 17 felnőtt beteg került be kórházunk fertőző osztályára vírusos agyhártya-agyvelőgyulladással. A megbetegedéseket fertőzött kullancs által megcsípett kecskék teje okozta. A médiában nagy figyelmet kaptak a történtek, ez adja aktualitását annak, hogy eloszlassuk a tévhiteket, illetve a gyermekek számára biztonságos alkalmazásról beszéljünk.

Tévhitek

- Védettséget ad a parlagfű allergia ellen, mert a kecskében kialakul az ellenanyag, mely a tej révén átjut az emberbe és annak védettséget nyújt!

Tudományos kutatás ezt az állítást nem támasztja alá. Az immunológiai ismeretek alapján sem képzelhető el, mivel a kecske szervezete csak akkor védekezne, ha a parlagfüvet idegen anyagként ismerné fel, illetve ha megeszi a parlagfüvet, az a gyomrában alkotóelemeire bomlik, ezért nem képződik semmiféle ellenanyag.

- Nem alakul ki allergia a kecsketej ellen!

Ezt az állítást számos - eseteket bemutató - orvosi közlemény cáfolja. A jelen kutatások alapján előfordulási gyakorisága kisebb, mint a tehéntej allergiának.

- Tehéntej allergiás beteg biztonsággal fogyaszthatja más emlősállat tejét, valamint az ezekből készült tejtermékeket!

A vizsgálatok szerint erős kereszt reakció mutatható ki a tehén- és a kecske-, valamint a juhtej között. Ez azt jelenti, hogy a tehéntej allergiás betegben más emlősállat teje a tehéntej által okozott tünetekhez hasonlóakat okozhat.

Csecsemők

A csecsemők megfelelő fejlődése és egészsége érdekében 6 hónapos korig a kizárólagos szoptatás, kiegészítő táplálék mellett pedig 12 hónapos korig vagy azután is javasolt annak folytatása az édesanya és a baba igénye szerint.

Ha az édesanya nem akar szoptatni, vagy azon ritka eset áll fenn, hogy nem tud illetve nem szabad, akkor elsőként a standard tehéntej alapú tápszer választandó. Egyéb, szója-, kecsketej alapú vagy más speciális tápszer használata csak orvosi indok alapján ajánlott. Tehéntej allergia megelőzésére illetve annak kezelésére is számtalan gyógytápszer áll rendelkezésre, melyekben megfelelő a vas és az ásványi anyag tartalom illetve biztosítja a csecsemő optimális fehérje és kalória bevitelét.

12 hónapos korig kerülendő a tehén-, a kecske- vagy más emlősállat tejének adása.


Gyermekek

A kecsketej szegény vasban, folsavban, D- és B12 vitaminban, ezért ennek tartós és főleg kizárólagos fogyasztása vashiányos vagy megaloblastos vérszegénységhez vezet.

A nyers tejben számos kórokozó előfordulhat, melyek a már említett agyhártya-agyvelőgyulladást illetve Q-lázat, toxoplasmosist vagy brucellosist okoznak.

Ha a kecskét fertőző kullancs csípi meg, akkor gyakran semmilyen tünet nem észlelhető az állatnál és gyorsan átvészeli a fertőzést, miközben vírus ürül a tejjel. Ezért a tej és a tejtermékek csak hőkezelés után fogyasztható biztonsággal, a vírus már 65 C-on elpusztul.

Csecsemőkor után megfelelően vegyes táplálás (hús, tojás, tehéntej) vagy vitaminpótlás (vas, folsav, B12 vitamin) mellett a hőkezelt vagy kereskedelmileg pasztörizált kecsketej és tejtermékek az étrendbe fokozatosan beépíthetőek.

Számos téves információt lehet olvasni ebben a témában az újságokban és az interneten, ezért, ha kérdés merül fel forduljon bizalommal gyermekorvosához!

Én nem adnék kecsketejet, ahogy tehéntejet sem. Azért van a tápszer, mert azt a picik igényeihez alakították ki. Az én mamám mesélte, hogy miket okozott néha a hígított tej, és mindig mondja, hogy adjunk hálát a fejlődésért.

2015. márc. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Csak egy megjegyzès.. Èn a kutyámnak szoktam adni kecsketejet, allergiája van (bőr), teljesen rendbehozta neki. Azóta terápiás cèlzattal kapja heti 1x. Fel kell forralni ès kèsz, de egyèbkènt borzasztó ritka, ha vki pont "agyhártya gyulladásos" kecsketejet fog ki ès nem forralja fel...
2015. márc. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!