Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszeres anyukák segítségét...

Tápszeres anyukák segítségét kérem! Hogyan oldjátok meg az alábbi helyzeteket?

Figyelt kérdés

A babám 10 hetes, a kezdetek óta tápszeres, Milumil komfort 1 hasfájós tápit kap.Jelenleg kicsivel több mint 5 kiló és eddig újszülött korától kezdve naponta 6x evett, nappal 3 óránként, éjszaka bírta tovább az alvást két felvonásban.

Jelenleg a súlyának megfelelően 130 milit kap,bevallom mindig ugyanannyit kap,be is veri, használom a jól ismert képletet a számoláshoz, mert ha bekevernék neki 250-et, azt is lehúzná, olyan kis mohó.

Este fél 9-kor fürdik, 9-kor eszik utoljára.

Mostanában reggel korábban ébred, így napi 7-szer kér enni.Még nem tudom hogy a hülye időjárás, óraátállítás miatt, vagy kezdődik a fejlődési ugrás nála.

Ti ezt hogy oldottátok meg, kapott többször nagy adagot, vagy osszam el 7 felé a napit? Illetve ha marad így az étkezés, lehet hogy nem elég laktató neki a tápi?

Érdekelne még, hogy ti mikor kezdtétek a hozzátáplálást? Én elvagyok a tápival, viszont hetente kétszer kakil csak a pici. A túl korai hozzátáplálástól félek kicsit, mivel apuci és én is allergiásak vagyunk.



2015. ápr. 1. 11:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én annyit adtam a babámnak amennyit kért. Persze megnéztem a táblázatokat, az irányadó számokat, de soha nem számolgattam ki tökéletesen pontosan. Ha éhes volt, kapott enni. Amúgy vékonyka baba volt, iszonyatosan jó étvággyal.

5 hónaposan kezdtem hozzátáplálni.

2015. ápr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

én is, mint az előttem szóló. néha megnéztem, mennyit kellene ennie, mindig elcsodálkoztam, hogy mennyivel többet eszik, de annyit adtam, amennyit igényelt, figyeltem, néztem, volt, hogy többet kevertem be, igényli-e már a több tápot stb.

4 hónaposan alma, almalé, sárgabarack, aztán 1-2 hét szünet volt, mert nem ízlett még nekik, nem fogadták l, szóval kb. 5 hónaposan kezdtük el mi is.

2015. ápr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

én nagyobb adagot adnék neki.

a hozzátáplálást a 4. honaptol kezdtuk.

2015. ápr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
én is annyit adtam amennyit kért
2015. ápr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
én is csak azt tudom írni amit a többiek, annyi különbséggel, hogy én meg se néztem a táblázatot mennyi az előírás mindig annyit evett, amennyit kért... én 3 hónapos korában kezdtem védőnő tanácsára a hozzátáplálást, őszibarackal,almával
2015. ápr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én is, ahogy az előttem válaszolók, annyiszor adtam enni, ahányszor éhes volt, nem számolgattam, csak hüledeztem, hogy mennyivel többet eszik, mint ami a táblázatokban szerepel. ma már 10 hónapos, normál testalkatú baba.
2015. ápr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Annyit adtam neki, amennyit kért. Néha megnéztem a dobozon a táblázatot, és finoman szólva is jókat röhögtem, mert köszönőviszonyban sem volt a tényleges fogyasztással. 4 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást.
2015. ápr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én soha nem számolgattam neki, annyit adtam, amennyit kért.
2015. ápr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem azt javasolta a védőnő, hogy amikor szárazra issza a cumit, készítsek 30 ml-vel többet, ha azt is, akkor még többet. 3 hónaposan 210 ml-t ivott egy étkezésre, naponta 5 alkalommal evett, éjjel végig aludt, szépen nőtt, akkor sem volt óriási. (Most 3 évesen mondjuk kifejezetten kis vékonyka.)
2015. ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, hozzátáplálást 5 hónaposan kezdtük, attól lett csak igazán székrekedése. A Biogaia cseppek egyébként havonta egy hétig kúraszerűen mindig megoldották a székrekedését.
2015. ápr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!