Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Rá van írva a tápszeresdobozra...

Rá van írva a tápszeresdobozra hogy felbontva 3 héten belül el kell használni. Nekem van egy csomag, de már 1.5 hónapja fel van bontva (mivel 90%ban még anyatejes a babám ezért lassan fogy), felhasználhatom?

Figyelt kérdés
2015. júl. 21. 14:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
ha rendesen lezárva tárolod akkor szerintem igen
2015. júl. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én nem használtam fel. 4-8 hónapos korában mi is csak minimálisat tápszereztünk, igen sajnos van ebben nem kevés "pazarlás", de úgy gondolom oka van hogy ezt ráírják (ami nem a tápszermaffia összeesküvése...)
2015. júl. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem, nem használnám fel.

Mert lehet, hogy nem lesz baja, lehet hogy igen. És ha igen, akkor kitennéd ennek a gyerekedet, csak hogy ezen spórolj?

2015. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 piroska és a farkas ***** válasza:
Én sem használnám fel. Viszont ha van esetleg a környékeden olyan anyuka, aki szintén ilyet használ, felezhetnétek mikor felbontod, így nem vész kárba .
2015. júl. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nem használnám fel, nem is használtam. Max. cicának, kiskutyának adnám oda, de csecsemőnek semmi esetre sem.

A másfél hónap pont duplája a megengedett szavatosságnak. Ha tegnap járt volna le a három hét, még talán, de így már semmi esetre sem.

2015. júl. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi. Csak arra gondoltam hogy ez olyan mint mikor az ásványvízre ráírják hogy szavidő eddig jó..de még utána is jó lenne.

És szerintetek ha felbontáskor rögtön ketfelé osztom és az egyik felét beleteszem anyatejtároló zacskó a amit jól lezárok úgy hogy lehetőleg levegő se kerüljön bele (kivéve minimális)?

2015. júl. 21. 17:00
 7/19 anonim ***** válasza:
Probald ki turoval. Tedd bele es varj egy honapot a szavatossagi ido lejarta utan, aztan edd meg. A tapszernel ugyanarra szamithatsz.
2015. júl. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem bántásból, de miért akarsz kísérletezni a saját gyerekeddel? Ne akarj már rajta spórolni! Igen, tudom, hogy drága a tápszer, nekünk is drága volt, de ha egyszer nem fogyott el és az van rá írva, hogy ne használd egy idő után, akkor nem használtuk!

Amúgy nem tudom már annak idején, hogy hol olvastam, de valahol olvastam, hogy miért is nem szabad felbontás után használni, mert az alkotórészei valamilyen átalakuláson mennek át ennyi idő után és annak lehet-van negatív hatása.

2015. júl. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nyilván nem akarok rosszat a babámnak es nem akarok rajta kiserletezni, ha nem jo mar a tapszer akkor nem jo nem adom neki nyilvan. Csak ha semmi baja akkor nem akartam kidobni. Ezt hol olvadtad utolsó? Èrdekelne, nem tudod belinkelni?
2015. júl. 21. 19:39
 10/19 A kérdező kommentje:
Há azért a túró nem ugyanaz mint a tapszer.
2015. júl. 21. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!