Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 2 hetes múlt a babám, alig...

2 hetes múlt a babám, alig van tejem, néha tápszereznem kell. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2 hetes múlt a babám, és alig van tejem, néha muszáj egy-egy etetésnél a Humana HA anyatejhelyettesítő tápszert adnom neki. Már mindent megpróbáltam, homeopátia, tejfakasztó italok stb. Nem igazán akar a mennyiség nőni, nehezen is indult be, a növekvő étvágyát nem tudom kielégíteni. Aggaszt, hogy ennyire picin már tápszereznem kell, hiszen a leghipoallergénebb táp ide-oda, akkor sem anyatej. Félek, hogy valamilyen allergia vagy egyéb elkerülhető következmény kialakul nála. Az orvos is, védőnő is mást mond. Tapasztalat? Van alapja az aggodalmamnak?
2015. júl. 25. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minel tobbet tedd cicire, a legjobb tejszaporito. Mibol gondolod hogy keves a tejed?
2015. júl. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nekem nincs babám , de a barátnőmnek van.Neki nagyon sokat kellett innia hogy legyen teje.Nem lehet hogy keveset iszol?
2015. júl. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

a 7-5-3-1es fejes engem 4-5 hét alatt rendbe tett. es napi 3-4 liter folyadek!!!

a tapszert mindig utana add es csak potlaskent.

ha igy sem megy, szopi tanacsado. ha ugy sem megy, akkor mindent megtettel:) en is tapszeres voltam...4 evente vagyok beteg, anyammal meg minta kapcsolatom van :) ne emeszd magad.

2015. júl. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Valóban sok víz, pihenj amikor csak lehet, egyél rendesen!- szénhidrát, és a tejserkentőket ne keverd. Vagy tea, vagy homeos bogyó. És nyugi. Tudom könnyű mondani, de muszáj.
2015. júl. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Pihenek, ha tudok, sokat fejek és iszom is. Remélem, hogy hamar meghozza a hatást, mert egyre nő az étvágya. Azt nem gondoltam volna, hogy a teát és a homeo-bogyókat nem lehet keverni.


De ha mégsem lesz elég tejem, a tápszer okozhat valamilyen nem kívánt hatást?

2015. júl. 25. 21:52
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekem ezt a tápszert kapta különböző okok miatt. Egészségesek és imádnak. Mindkettővel kb.1 hónapig küzdöttünk a szopival, én már kezdtem bedilizni tőle, a gyerek éhes volt, a férjem nem győzött nyelni... Igen, a legjobb az anyatej, de ha nincs és nem is lesz akkor minek stresszeled vele az egész családot?

A védőnőnk elmagyarázta, hogy sok ágynyugalom mellett biztosan megindul rendesen a tejtermelés

(akkor volt egy éves a nagyfiam és nem volt segítségem a háztartásban sem, nagymamák csak látogatóba jöttek).

2015. júl. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajnos velem is igy volt mindent probáltam ... most 6 honapos és semmi baja. Én tisztán tápszeres voltam és kb yosem oltam beteg suliban Sem. Nyugi a mai tápszerek elég jók igaz nem olyan jók mint az anyatej de jók. Nálink van a családban kizárolag szoptatott 6hos korig, beteg gyerek. Gyógyithatatlan. És nem allergiára kell gondolni :( szóval nem kell egyből arra gondoln i hogy a táptol beteg leSz. Egyél igyál fejjél de ha nem megy nem kell összetörni.
2015. júl. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mind a 2 gyerekem tápszeres volt, lányom 15 éves ha évente 1-szer beteg sokat mondok, fiam 15 hónapos, ő se beteges, eddig náthája volt meg egyszer elkapta ezt a lázas vírust ennyi... jók a tápszerek, semmi baja nem lesz a babának ettől, régen is és most is felnőnek így is a gyerekek ( persze próbálkozz a szoptatással, de ne izgulj a tápszer miatt)
2015. júl. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Sokat segítettetek. :)
2015. júl. 26. 16:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is pótolnom kellett már az elejétől, de ne aggódj, ha eleget fejsz, és sokat teszed mellre fel tudod hozni a tejtermelést. A tápszer nekünk más gondot nem okozott, de kakilni nem tudott tőle. Aztán vettük neki anyatejet pótlásnak - védőnőt kérdezd meg erről.Drága, de sosem volt aztán probléma a kakival.A saját tejed ér a legtöbbet, de ha csak 20 ml egy szoptatás alatt, akkor is sokat tesz a baba immunrendszeréért.
2015. júl. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!