Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A 4 hónapos babám sajna...

Tóth-Stieber Petra kérdése:

A 4 hónapos babám sajna kezdettől tápszeres. Most 5 kiló és 60 centi. Tényleg olyan kevés ez? Tejfehérje allergiás, így Milumil Pepti-t eszünk, napi 500-600 ml közt eszik de egyszerűen nem tudok többet beleimádkozni, jól lakik ennyivel.

Figyelt kérdés
Jókedélyű, izgága baba, látszólag jól van. Az orvos viszont folyton nyűz, hogy sovány. Nem pufi baba az igaz, de szerintem tök normális méretűnek látszik.

2015. nov. 4. 18:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mennyivel szuletett?

Tenyleg nem nagy sulyu..., de ha kiegyensulyozott, nyugodt boldog baba, akkor szerintem nincs gond.

Az en babam 2 hos mult 5800 gramm anyatejes. Hozza kepest tenyleg kis sulyu, de minden baba kulonbozo. Tomni nem tudod es nem is kell...

2015. nov. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%
Teljesen normális a súlya. Csak mostanában szeretik elhízlalni a csecsemőket.
2015. nov. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Születési súlya nélkül erre nem lehet válaszolni.

Ha például ~3-ról indult, elég karcsú.

Az 5-600 is elég kevés, már egy 3 hónapos is 800 körül kap.

De persze nem tömheted hányásig.

2015. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2%
Teljesen normális a súlya, csak mostanában rengeteg a kövér, igény szerint szoptatott baba.
2015. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, bocs, kihagytam,3 héttel előbb jött, de 2900 grammal született.
2015. nov. 4. 18:29
 6/16 Vilcsianyuja ***** válasza:

Tényleg soványka egy kicsit a hosszához képest. Ha fél kilóval nehezebb volna, még akkor se lehetne pufinak mondani. De ha egyszer nem akar többet enni, akkor nem akar.Nem tudom, van-e még más márkájú speciális tápszer, amit kaphat, lehet, hogy mást is ki kellene próbálni, hátha egyszerűen undorodik a mostanitól.

Esetleg anyatejet nem tudsz neki szerezni, kiegészítőnek?

Remélhetőleg magától is megnő majd az étvágya a későbbiekben. Ha az orvos bölcsebb tanácsot nem tud adni, csak cseszegetni, akkor inkább engedd el a füled mellett.

Védőnődnek nincs valami hasznos tanácsa?

2015. nov. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A védőnő is csak húzza a száját, hogy nem eszik annyit, amennyi "elő van írva". Azért gondoltam, hogy más Anyukákat jobb megkérdezni mert úgy vettem észre a dokik és védőnők szeretik a nagykönyvben megírtak szerinti dolgokat :)
2015. nov. 4. 18:53
 8/16 anonim ***** válasza:

Fel eves korara kell megduplazza a sulyat.

Ebbe siman belefertek.

2015. nov. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Havonta eddig mennyit hízott?
2015. nov. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 4 hónaposan 6600 gr volt és 68 centi, ő se volt vastag, mivel elég hosszú baba, családi adottság. Kérdezd meg a védőnőtől, hogy esetleg a sinemilt vagy a sinlacot lehetne-e neki adni. Ezek tejpépek és ezek is allergiás babáknak való, ezt is felírja a doki neked szerintem és ezek laktatóbbak mint a tápszer. Egyébként mi is peptit eszünk, igaz nem allergia miatt, hanem nekünk az elején kaki gondok voltak és ez a tápszer vált be neki, amitől rendben volt a széklete. Ezt lehet adni kanállal is neki, de én volt egy idő mikor nem akart enni a kisfiam már a hozzátáplálás idején és akkor cumisüvegből kapta egy pár hétig amíg visszaállt a normál mennyiségű kanalas kajákra. És azóta is eszi a sinemilt kanállal, igaz már egyre ritkábban adok neki mert ugye egyre több mindent kap enni, most 10 hónapos. Ő is 3 héttel hamarabb született 2800 gr volt. Megpróbálhatod, hogy valamelyik étkezésre ilyen tejpépet adsz neki és akkor a tápérték több lesz amit megeszik. Ebben is van ugyan úgy vitamin mint a tápszerben.
2015. nov. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!