Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A cumisüveg mellett kifolyik...

A cumisüveg mellett kifolyik a kaja a szájából. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Már 2 féle cumisüveget próbáltunk, mindkettő mellett sok kifolyik. Ez a cumi hibája, vagy a baba nem eszik "jól" ?
2015. nov. 27. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
hányas cumisüveg mekkora babának?
2015. nov. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudott szopni, az jól ment neki? Lehetséges, hogy atóniás a szájizomzata, ez egy elég egyszerűen (bár csak dévényes gyógytornásszal) rendezhető dolog ilyen idősen. Az egyik fő tünete, hogy nem tud szopni, később pedig egyáltalán nem megy a rágás és lemarad a beszédben.
2015. nov. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nem ment neki jól, de én arra fognám, hogy türelmetlen volt és mohó. üvegből kényelmesebb neki. viszont hiába kerestem rá, semmit nem találtam erről az atóniás szájizomzatról. mit takar ez ?


3 hetes baba és 0+ cumi.

2015. nov. 27. 18:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Tónusszegény, azaz gyengén fejlett az izomzata, ezért nem tud szopni, cumisüvegből inni, rágni, stb. Hipotón izomzatnak szokták nevezni.


Érdemes elvinni egy gyógytornászhoz, pillanatok alatt meg tudja állapítani róla, és ilyen picinél nagyon gyorsan rendbe is tehető, ha ez a gond. Ha pedig nem, akkor ezt ki tudjátok pipálni, tudtok más irányba keresni.

2015. nov. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!