Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Nem eszik rendesen a fiam,...

Nem eszik rendesen a fiam, nem tudom mit tegyek. Valakinek esetleg hasonló?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok esve, remélem valakinek volt hasonló és kapok használható tanácsot.

Van egy kisfiam, születése óta jóevő, mindig többet evett mint az előírt szerencsére volt is tejem bőven. Aztán jött egy megfázás 10 hetesen, kevesebbet kezdett enni, majd kevesebb lett a tejem is. 6 hetes kora óta átaludta az éjszakát, 10 hetesen újra felébredt a náthára fogtuk, aztán meggyógyult, de a nyugtalanság és az éjszakai ébredés megmaradt, a frontra fogtuk, de a nyugtalanság és a sírás maradt majd egyre sűrűbben éhezett meg, már nem volt annyi tejem, estére aznapi lefejtel próbáltam pótolni, de 1 óra és olyan éhes volt mint aki nem evett semmit. Kértünk tápszert Beba sensitivet kaptunk. Evett belőle , majd az éhség miatti sírás megszűnt, az éjszaka 20-30 percenkénti nyöszörgés maradt. Most ott tartunk pár napja hogy küzdelem minden étkezés, alig eszi meg a 100 ml/ evés, amint a szájához ér a cumisüveg üvölt.. Pedig jó hőmérsékletű, rendesen jön, semmi nem változott. Minden étkezés egy rémálom, hajnalban gond nélkül benyomja a 200at, aztán alszik. De nappal küzdünk. Ma hajnal 4kor evett 200at reggel 8kor 90et délben 80at fél 5 kor próbáltam etetni de semmi 2őt szívott és üvölt. Nem tudom mit tehetnék. 2 hete kap tápszert eddig ette, most pár napja van ez. Hívtam védőnőt, azt mondta próbálkozzunk büfizéssel, közben megállni... Semmi. Úgy érzem minden elromlott, nem tudom mit tehetnék.



2015. dec. 14. 17:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy most 3.5 hónapos a kisfiam.
2015. dec. 14. 17:56
 2/7 anonim ***** válasza:
Az en babam sem eszik eleget,tanacstalan vagyok:( 4 hos,5kg/60cm. Napi 500,max 600 ml-t eszik es ugy latom kezdenek eltunni a kis hurkai:( igaz h mar tobbet mozog,de sztem nem normalis h ilyen keveset eszik! Segitsetek!:(
2015. dec. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Erre szokták mondani, hogy étel közelében gyerek még nem halt éhen. Ő kisétkű, de ha rendesen gyarapszik, akkor ne idegeld magad rajta. Ennyit eszik, kész. Neki ennyi elég.
2015. dec. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most mértem 40grammot hízott 1 hét alatt, 100 az előírt. 5kor nem evett szinte semmit 2 kortyot ivott, azt hittem mostanra kiéhezik annyira de csak 100at evett...
2015. dec. 14. 19:44
 5/7 anonim ***** válasza:
A 100 az átlag. Nem egyforma ütemben híznak, néha csk felét, máskor a dupláját. Ne görcsölj rá, rendben van vele minden.
2015. dec. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lányomnak is volt ilyen időszaka, olyan 5 hós kora körül semmit nem hízott egy hónap alatt. Minden hónapban ugye mérik tanácsadáson.

Szerintem emiatt ne aggódj! Ha jól elvan, nem bágyadt meg ilyenek, akkor semmi baja nincs. Ennyi elég neki. Nem ehet mindig rengeteget, és nem is hízhat minden hónapban a duplájára. :))) Ne aggódj!

2015. dec. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hat sajnos mi is igy vagyunk 3honapos 4es 5 orankent eszik 130 akot.de van mikor csak 50 eket.mi korhazba is voltunk vervetel hasi ultrahang minden oke.de megse hizik rendesen 340el szuletunk es most vagyunk 5kg.es meg meleje sokat bukik.nalunk is ugyanugy van 2 huz a cumibol es ordit.azt mondta a doki hogy o ilyen es turelem.
2015. dec. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!