Gyerekorvos szerint a 3 hónapos babámnak nagyon sok a 120ml tápszer. Szerinte csak 100at adjak. Nemtudom hogy összefüggésbe van e a kettő, de ióta csak 100at adok neki, az nap óta ordítva alszik el amíg ki nem merül. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2015. dec. 27. 09:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Az a baj,hogy mindenkire hallgatsz,kivéve a babádra.Nyilván azért ordít,mert éhes maradt.Ha 120ml-vel lakik jól,akkor annyit adj.Semmilyen írott szabály nincs,hogy a 3 hónapos csak 100ml-t ehet.Az orvosotok egy idióta!
2015. dec. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom mit szolna az orvos ha neki is megszabnak mennyit ehet...:/ Adjal annyit a picinek amennyi jol esik neki.Ugy is meghagyja ami nem kell neki! :)
2015. dec. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Jah es az egy hetes lanyom szopott neha 60 at mikor mertuk.Szoval nem sok a 120 ml :) 2# voltam
2015. dec. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem sok a 120 ml.Adj neki annyit nyugodtan!
2015. dec. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Én most direkt megnéztem hogy a tápszeres dobozon mi van, ott 3 hónaposnak már 150et ír...


Én sosem hallgattam ilyenekre, mindkettő annyit kapott amennyit kért. Sztem borzasztó ez a kikötés, kétlem h eg felnőttnek is jó lenne ha megmondanák h csak 1 fél husit ehet, két kanál rizzsel mikor ő megesz a többszörösét h jól lakjon.


Persze hogy ordít mert éhes, adj neki nyugodtan. Ha az orvos meg kötözködős akkor neki meg azt mondod amit hallani szeretne.

2015. dec. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

:O az enyém néha 120 mili után is van mikor kéri a többit, holnap lesz 3 hónapos. :) így én eleve 150-et csinálok neki és gyakran meg is eszi és ritkán hagy 30 milit belőle, inkább 10-20 mili körül szokott hagyni belőle.

Egy hónapos korában evett 90-100 körül.

2015. dec. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2015. dec. 27. 10:45
 8/15 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hagyd enni, amennyit kér. Az én babámnak is többet csinálok, aztán megeszik belőle, amennyi jólesik neki. Most gondolj bele, ha szoptatnád, azt se tudnád mennyit evett, csak utólag, mikor megméred. Akkor van vége az evésnek, mikor elengedi a cicit. A tápszerrel is ugyanígy működik, elengedi az üveget a baba, ha már jóllakott.
2015. dec. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyerekem 3 hónaposan simán megitták már a 180 ml-t. Fiamnak már egy hónaposan is kevés volt néha a 120 is. Ne hallgass senkire, csupán a babádra. Egy dolog, amire rájöttem, először Beba 1-et ivott, abból sokkal több kellett, mert ha jóllakott vele, utána másfél óra múlva megint kérte. Váltottunk Milumilra, az sürübb, abból elég volt kevesebb és 3 órát simán kibírt.
2015. dec. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha a 120ml-t től nem feszeng mint akit túletettek, hanem megnyugszik elégedett és jóllakott, akkor a babád jobban tudja, mint a gyerekorvos :)


Cak hogy mondjak konkrét példát is: én a második fiunkat ugyan úgy etettem ugyan azzal a tápszerrel, mint az elsőt és a 60ml-nél sírt, a 90ml-nél pedig megette, aztán kibukta, majd sorra bukta magát, mire megint éhes nem lett. Megint 60ml kevés volt, 90nél pedig epesárgát bukott. Nála ilyen volt a túletetés, akkor kezdtem el óránként adni neki 40-50ml-t és beállt végül 2 óránként a 90ml-re, majd a 120ml-re a 3. hónapra. Akkor már nem volt semmi jele a túletetésnek. A bátyja 3 hónaposan 150ml-t evett, előtte 90-100 között 3 óránként és nem volt vele gondja, a kisebbnek pedig volt, és az látható volt és azon változtatni is kellett.


Szóval, ha te azt látod, hogy a 100ml kevés a babádnak, a 120-jó volt, akkor nem kell az orvosodra feltétlenül hallgatnod, adj neki, amit kér.

2015. dec. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!